2020 Kış Makyaj Trendleri Neler?
28 Kasım


Profesyonel Makyaj

2020 Kış Makyaj Trendleri Neler?

2020 Kış Makyaj Trendleri

 

Işıl ışıl tenler, bronz yanaklar, renkli göz makyajları, ekstra hacimli kirpikler ve kırmızı dudaklar bu sezonun trendleri.

 

Fondöten Devri Kapanıyor

Bu kış fondöten ve pudralarla cilt kusurlarımızı kapatmak yerine, cildimize iyi bakıyoruz. Bol su içip, düzenli kolajen kullanıyor ve kendimiz için en uygun bakım ürünleriyle cildimize yatırım yapıyoruz.

 

Hafif Yanmış Bronz Yanaklar

Yaz aylarının en sevdiğimiz etkisi olan hafif güneşten yanmış yanaklar, sezonda da etkisini sürdürüyor.

 

Parti Havasında Gözler

Bu kış göz makyajları hiç olmadığı kadar canlı, hatta neon tonlarından olacak. Özellikle mavi ve mor tonlarda farınız yok ise en kısa zamanda temin etmelisiniz.

 

Gözlerde Takma Kirpik Etkisi

Kirpiklerde adeta takma kirpik etkisi olacak. Ekstra uzun ve hacimli kirpiklerle, kışa merhaba demenin zamanı geldi.

 

Kıpkırmızı Dudaklar

Kırmızı rujdan asla vazgeçemem diyenler bu sezon da kazandı. Ten renginize uyumlu kırmızı ve bordu renkteki rujlarınızı çantaya atın bu kış çok kullanacağız.

SIK SORULAN SORULAR

Rengi: Ten renginize en yakın olan ton, renk açısından en doğru tercihtir. Fondöten seçerken eğer makyajlı değilseniz rengi, alın ortası veya çene ucunuzda; makyajlı iseniz elinizin üstünde deneyin.

Yapısı: Kullandığınız fondötenin yapısı cilt tipinize uygun olmalı: cildiniz normal veya karma ise sıvı (akıcı) ve hafif yapıda olanları; kuru ise krem yapıda olanları seçmelisiniz.

Dikkat! Fondötenlerinizi mümkünse güneş koruma faktörü içerenler arasından seçin.

Dudaklarınızı pudralayarak işe başlayın. Daha sonra rujunuzla aynı tonlarda bir dudak kalemiyle dudak çevrenizi hafifçe belirginleştirin. Çizgiyi daima dudak dışından başlayıp ortaya doğru çizin. Dudak çevrenizi düzgünce belirledikten sonra, aynı dudak kalemiyle dudaklarınızın tamamını doldurun. En son rujunuzu sürün, eğer rujunuzu bir fırça ile uygularsanız daha kalıcı olacaktır. Rujunuzu uyguladıktan sonra bir kağıt mendille fazlasını alın ve rujunuzu yeniden sürün. Oldukça kalıcı olduğunu göreceksiniz.

Doğal bir makyaj istiyorsanız, allık renginizin ten renginizle ve rujunuzla uyumlu olması gerekir. Örneğin, pembe veya şeftali tonlarında bir allık ile kıpkırmızı bir ruj kullanırsanız hem makyajınız göze hoş gelmez hem de dudaklarınız gereğinden fazla öne çıkar. Ama pembe veya şeftali tonlarında bir ruj tercih ederseniz makyajınız uyumlu, görünümünüz ise daha sade ve doğal olur.

Birbirine zıt far renklerini iyi karıştırırsanız çok etkileyi renkler elde edebilirsiniz. Göz farı kullanmadan önce göz kapaklarına şeffaf pudra yada fondöten sürülüp gözün soluk görünmesini önler kırışık görünümünü azaltır.

Bazen makyajda tek başına bile yetebilen pudra aynı zamanda sabitleyici özelliğe sahiptir. Kullanım yolu çok basittir.Gözünüze herhangi bir makyaj uygulamadan önce toz pudrayı kirpiklerinizle beraber gözünüze sürerseniz, hem göz kalemi daha yumuşak sürülüp kalıcı olacaktır hem de kirpiklerinize gelen toz pudra rimel sürdüğünüzde kirpiklerinizi daha dolgun hale getirecektir.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma