Hollywood yıldızlarının tercihi: El değmeden cilt bakımı
14 Aralık


Hollywood Cilt Bakımı IQ Body Smart Solution

Hollywood yıldızlarının tercihi: El değmeden cilt bakımı

Cildin nem ve enzim dengesini sağlıklı tutabilmek için başvurulan bir alternatif bakım yöntemidir. Bu yöntem, vakumlama sistemi ile el değmeden derinlemesine bir cilt temizliği yaparak cildi nemlendiriyor ve yeniliyor.

Temizleme, Radyofrekans, İğnesiz Mezoterapi ve Oxygeneo başlıkları ile 4 farklı uygulamanın tek bir cihazda bir arada bulunduğu bu sistem, size sağlıklı, canlı ve parlayan bir gençlik sunmayı vadediyor.

Dört adımda el değmeden cilt bakımı

Temizleme aşamasında cilt, siyah nokta ve ölü katmandan derinlemesine arınıp daha temiz, aydınlık ve canlı bir görünüme kavuşuyor.

Yüz ovalini toparlama, gıdı toparlama, ince kırışıklıkları yok etmede en etkili yöntem kuşkusuz radyofrekans. Bu işlem de kolajen üretimini ve elastin liflerini tetikliyor.

Mezoterapi ise orta deri tedavisinde tıpkı bir güzellik kokteyli gibi.  Gençlik aşısı da denilen mezoterapi sayesinde -genellikle mevsim geçişlerinde takviye edilen vitamin ve serumlar, cildi yeniliyor, canlandırıyor ve koruyor. Enjeksiyonsuz mezoterapide cildin ihtiyaç duyduğu bu vitamin ve mineraller deri altına ultrason dalgalarıyla geçiyor.

Oxygeneo başlığı ile de cilt, ölü hücrelerden mekanik bir yolla arınıyor. Bir nevi cilde oksijen servisiyle cilt yüzeyinde mekanik bir peeling uygulanıyor. Derin bir oksijen terapisi ile canlanıyor, renk ahengine ulaşıp tazeleniyor. Cilt, beslenerek ve ihtiyaç duyduğu oksijeni alarak oluşabilecek lekelenmeler ve kırışıklıklar minimum düzeye çekiliyor.

 

Her mevsim el değmeden cilt bakımı

Cildi ihtiyacına uygun biçimde beslemek, vitaminler, renk tonunu eşitleyici maddeler ve bitkisel kitler ile sağlanıyor. 

Bitkisel kitler, cildi yeniliyor; renk tonunu eşitliyor; leke oluşumunu ve matlaşmış cilt görünümünü engelliyor.

Bu bakım, ilk seanstan itibaren gözle görülür bir sonuç garantisi veriyor. Hiçbir yan etkisi olmayan, acı ya da ağrı hissetmeksizin her cilt rengine ve tipine uygulanabiliyor. Üstelik her mevsim...

Cildin temizlenmesinin yanında vitamin, mineral, oksijen desteği veriliyor.

Her hafta 1 defa 4 veya 6 seanslık periyodlarla uygulanması öneriliyor. Doğru bir teknikle uygulandığı takdirde de ciltte herhangi bir sarkma veya olumsuz bir durum baş göstermiyor.

Kullanılan ürün ve solüsyonlar, kişinin cilt tipine ve yapısına göre seçilip uygulanmalı. Kuru bir cilt yapısına sahip birine yağlı bir cilde uygulanması gereken ürün ve solüsyonlar kesinlikle temas ettirilmemeli.

 

Klâsik cilt bakımına alternatif bir yol: El değmeden cilt bakımı

Bu uygulamada klâsik cilt bakımından farklı olarak siyah nokta sıkma, yağ butonu temizleme, ölü deriden arındırma gibi manuel olarak yapılan aşamaların el değmeden vakum başlıklı bir cihaz yardımıyla yapılması.

Klâsik Avrupa stili cilt bakımları yerini artık cihazlarla yapılan medikal cilt bakımına bırakmış gibi görünüyor. Klasik yöntemde işlemler parmaklar ya da vakum çubuklarıyla yapılıyor. Bu yöntemin riski, ciltte hasar bırakma olasılığı. Oysa medikal cilt bakımında iz yahut tahriş söz konusu değil. Kullanılan teknolojik uygulamada ürünler, cilt altına çok daha kolay ve etkili nüfuz ediyor.

Cilt, bakım sürecinde güneşin zararlı etkilerinden korunmalı. Kimyasal ve kozmetik ürünlerin tahriş etme ihtimaline karşı son derece hassas olunmalı.

Artık cildimiz ölü katmandan arınmış, oksijenlenmiş, sağlıklı, sıkı ve ışıl ışıl.

 

 

SIK SORULAN SORULAR

Yüz + dekolte bölgesine uygulama yapılır.  El+kol+yüz masajı da uygulamaya dahildir.

Klasik bakımda manuel olarak yapılan cilt temizleme (siyah nokta sıkma, yağ butonu temizleme, ölü deriden arındırma) aşamasının el değmeden vakum başlıklı cihaz ile yapılmasıdır.

Doğru uygulama yani vakum işleminin kas yönünde ve kontrollü bir şekilde uygulanması sağlandığında herhangi bir sarkma veya olumsuz etki oluşturmaz.

Yalnızca temizleme bakımı uygulandığında herhangi bir gözenek sıkılaştırma veya giderme göstermez. Fakat cilt sorununa yönelik özel kit bakım uygulaması yapıldığında gözenek sorununu giderir. Gözenekler sıkılaşır ve küçülür.

Bakımlarımızda kullanılan ürün ve solüsyonlar, kişinin cilt tipi ve yapısına göre seçilerek uygulanır. Yani karma cilt veya kuru cilt veya yağlı cilt için kullanılan solüsyonlar ve ürünler farklıdır.

Akneli ve problemli ciltlerde vakumlu temizleme uygulaması yapılmaz.

Aqua bakım uygulaması yapılan cihaza bağlı olarak vakumla temizleme bakımı, leke kiti bakımı, anti-aging kit bakımı, lifting bakımı, radyo frekans bakımları da yapılabilir. Bu uygulamaların her biri ayrı ayrı bakımlardır.

Kit bakımına özel uyarlanmış başlık ile kişiye özel kullanılan leke kiti tabletinin ürünü cilt altına indirerek ciltteki lekelerin giderilmesi için uygulanan işlemdir. Haftada 1 kez yapılır; en az 4 seans önerilir.

Kit bakımına özel uyarlanmış başlık ile kişiye özel kullanılan anti-aging kiti tabletinin ürünü cilt altına indirerek ciltteki kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesi için uygulanan işlemdir. Haftada 1 kez yapılır; en az 4 seans önerilir.

Haftada 1 kez uygulanır. Seans süresi ise temizleme bakımında 45 dakika, kit bakımlarında ise 90 dakikadır.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma