Bir Şehir Efsanesi Hızla Zayıflamış!
23 Mart


Diyet Danışmanlığı Odaklı Kavitasyon VellaShape Vücut Warpsculpt G5 Selülit Masajı Radyo Frekans Presso Terapi

Bir Şehir Efsanesi Hızla Zayıflamış!

Bir Şehir Efsanesi: Hızla Zayıflamış!

Daha başlıktan itibaren fikrinizi ve algınızı değiştirmeye yönelik bir yazıyla başlamak istedik haftaya. Çünkü değişim esastır. 
Değişim demişken; vücudumuz söz konusu olunca çoğu insanın ilk aklına gelen kilo vermek, hızla kilo vermek, hemen incelmek oluyor. Malum yaz geliyor... Bir de algımızı değiştirmemiz lazım tabii ki... İşte o da en zor kısmı. Gelin sür manşet gazete haberlerinden, internetteki bilgi kirliliğinden ve etrafımızdan duyduğumuz rivayetlerden sıyrılıp, şu 'hızlı zayıflama' mevzusunu bilimsel, soru işaretlerine yer bırakmayacak şekilde, enine boyuna bir konuşalım.

Öncelikle kilo vermek başlı başına yağlardan kurtulmak anlamına gelmiyor. En başında bunu bilmemiz gerek. Çünkü insan metabolizması canlılığı ve sürdürülebilirliği korumak adına vücuduna aldığı besinlerden ve vücudunda halihazırda bulunan yapılardan enerji ihtiyacını karşılar. Bu sayede elde edilen enerji, daha uzun yaşamamızı ve zorlu koşullara dayanabilmemizi sağlayarak yağ depolamamıza   sebep olur. Bu kaçınılmaz bir yaradılış özelliğidir ve hayatta kalmamızı sağlar. Kısacası bu denli hayati bir şeye hizmet eden şimdilerdeki baş düşmanımız olan yağlara, yağ alımına ve veya yağ eritmeye ihtiyatlı ve dikkatli yaklaşmamızda fayda var. 
Günün sonunda estetik kaygılardan veya tamamen sağlıklı yaşam için hedeflediğimiz yağ kaybı, hızlı zayıflama sağlığımızı da beraberinde götürebilir. 

Basit hesaplamayla devam edelim, vücudunuzdaki bir gram yağ yakıldığında yaklaşık olarak dokuz kalorilik bir enerji ortaya çıkar. O halde bir kilogram yağ yakıldığında ise 9000 kalori enerji harcamanız gerekir. Bu basit gibi görünen küçük hesaplama ne yazık ki vücut metabolizmamıza uygulanamaz. Çünkü diyetin, diyetin beraberinde sporun veya o çok meşhur şok diyetlerin dayandığı temel bir prensip vardır; vücudunuza aldığınızdan daha fazlasını yakıp, depoları tüketmek. 

Dolayısıyla vücudunuza almadığınız besini, takviyeyi veya yapıyı nasıl yakacaksınız? Bu hedeflenen yağ yakımı, hızlı zayıflamayı mümkün kılabilir mi? Tabii ki hayır. 

Diyetisyenimiz Zişan Sobacı'nın meşhur bir lafı vardır; "Vermek istediğiniz kiloyu bir ayda ya da bir günde mi aldınız?" Doğal süreçte, metabolizmamızın değişim ve dönüşüme uğramasıyla alınan fazla kilo ve yağlar, günlerce aç kalıp, aralıksız egzersiz ve spor rutinleriyle kesinlikle kaybolmaz hatta kaybolmadığı gibi sizi sağlığınızdan eder. Bu sebeple şahsınıza ve metabolizmanıza özel hazırlanan bir uzmanın reçetesine bağlı kalarak kilo vermek en doğru ve en etkili sonuç getiren yöntemdir. 

Sözün özü hanımlar, "Bir Ayda 10 Kilo Verdi!", "Bir haftada İncecik Oldu" gibi haber ve hikayeler ya tamamen yanlış ya da bir şehir efsanesi olmaktan öteye varmıyor. Belki de siz metabolizmanız veya genetik özellikleriniz sayesinde, daha sağlıklı, daha kısa sürede kalıcı olarak hızlı kilo verebilirsiniz? Kim bilir? 
Biz söyleyelim tabii ki bir uzman diyetisyen bilir... 
Siz siz olun, bir uzman diyetisyene başvurmadan, vücudunuzu ve metabolizmanızı tanıyıp, bilmeden hızlı zayıfla yöntemlerini, şok diyetleri uygulamayın. Değişim önce zihinde başlar. Kendinizi olduğunuz gibi kabul edip yola çıkarsanız, ne istediğinizi bilirseniz hedeflenen er ya da geç gerçekleşecektir.

Günü sonunda ben şok diyetlerle, irade sınavlarıyla değil derhal sonuç alacağm bir yöntem isteyorum diyorsanız; son zamanların en popüler uygulaması Warpsculpt ile tanışın! 30 dakkada 20000 squat yapmışçasına kas çalıştıran bu uygulamamız ile 2-3 hafta içinde sadece yarım saatinizi ayırarak hayalinizdeki vücut hatlarına sahip olabilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR

Öncelikle uyguladığınız diyet programı bir uzman diyetisyen tarafından size uygun şekilde hazırlanmış olmalıdır. Fakat bunun yanında gün içerisinde bol su tüketerek ve spor yaparak vücudunuza enerji sağlayabilirsiniz.

Karın Kası ve Popo Şekillendirme için geliştirilen teknoloji yani; 
WarpSculpt tüm dünyada bir ilki temsil eder. Karın kası yapmak, kalçalarını şekillendirmek, daha sıkı kollar ve formda bacaklar için geliştirilmiş, kasların çalıştırılmasına yönelik uygulanan son sistem bir teknolojidir.

WarpSculpt için özel bir hazırlık yapmak gerekmiyor. Eğer karın kaslarını hedef alıyorsanız, sırt üstü, eğer popo bölgesini tedavi etmek istiyorsan yüz üstü rahatça uzanmanız yeterli oluyor. Yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerjisi hedef bölge kaslarına gönderilmeye başladığında, kasılmaları hissediyorsunuz.

30 dakika boyunca, kasılmalar bir algoritmayı takip ediyor. Bazen daha hızlı bazen daha yavaş bazen daha güçlü oluyor. Başta çok yoğun hissedebiliyorsunuz ama çoğu insan birkaç dakika içerisinde alışıyor.

WarpSculpt'ın elektromanyetik enerjisi kaslarınızın kendi yaptığınız egzersizler ile erişebileceğinden çok daha güçlü bir şekilde kasılmasını sağlıyor.

Ortalama 30 dakika süren seans sonrasında terlemeden, acı çekmeden 20000 mekik ya da squat yapmış gibi oluyorsunuz.

Efor sarf etmeden, hızla zayıflamak isteyenler için tercih edilen WarpSculpt, kas yapmak istediğiniz kas dokusu yoğun her bölgenize; popo, kalça, kol, bacak, karın ve göbeğe uygulanabilen bir tekniktir.

Warpsculpt 30 dk süren bir uygulamadır.

Son seansın 2-3 hafta sonrasında sonuç alınır.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma