İlik Suyu ve Kolajen Mucizesi
30 Kasım


Andulasyon Terapi

İlik Suyu ve Kolajen Mucizesi

İlik Suyu & Collagen Mucizesi 

 

Hanımlar, bu hafta özellikle Anadolu’da uzun yıllardır kullanılan, alternatif tıp olarak adlandırabileceğimiz bir yöntem olarak, birçok rahatsızlığa iyi gelen İlikli kemik suyu tedavisini masaya yatırıyoruz.  

Son zamanlarda hayli revaçta olan bu yöntem kalın bağırsak tembelliğinden migrene, kemik dokumuzun güçlenmesinden, skolyoz gibi kemik erimesine bağlı birçok rahatsızlığı önlemede ve tedavi etmekte kullanılıyor. 

Avrupa’da apayrı bir pazar haline gelen, insanların sağlıklı beslenmeye yönelik tercihleriyle, çorba olarak tüketilen bu yöntem; kemiklerin kısık ateşte uzun uzun kaynatılıp, içindeki collagen, mineral amino asitler gibi besin değerlerinin suya geçirilmesiyle elde ediliyor. 

Antiaging etkisi, hücre yenilemesi, bağırsak florasını düzene sokması, eklem ağrılarını dindirmesi gibi etkileriyle de Hollywood yıldızlarının bile tercihi olmuş durumda. Zaten nasıl olmasın ki? Düşünsenize düzenli olarak bir kâse İlik Suyu çorbası içiyorsunuz ve kan şekeriniz, mide asidiniz bile düzene giriyor. Bir şikâyetiniz varsa da bir kâse çorba ile tedavi edilebiliyor! İşte buna gerçekten mucize denir.  

Sağlıklı beslenip, sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek artık hemen hemen hepimizin arzu ettiği bir şey. Bu sebeple İlik Suyu içerdiği Collagen ile bu aralar herkes tarafından yoğun ilgi görüyor. İlik Suyu ile gelen Collagen ve yarattığı antiaging etkisi bu ihtiyacımızın beslenme kısmını fazlasıyla karşılıyor. Gelelim İlik Suyu’nun doğal içeriğindeki Collagen proteinine.  


Collagen nedir? 

Vücudumuzun üretmiş olduğu Collegen proteinini, takviye ile almak vücudumuzdaki deri, kemik, bağ, eklem gibi bölümleri, organları güçlendirir. Vücudumuzun farklı bölgelerinde çokça bulunup farklı deri ve bağ dokularında farklı işlevselliği olan Collagen bileşeni, vücut yapımızı koruyan ve bir arada tutan temel bileşendir.  

16 farklı tip collagen vardır. Bunların en etkili ve yaygın olanı 4 tipten oluşur.  Birinci tip Collagen kırışıklık karşıtı, yıpranma ve selülit oluşumunun tedavisinde kullanılırken, ikinci tip Collagen, özellikle eklem, kıkırdak ve bağ dokusuna bakım ve onarım için kullanılır. Üçüncü tip Collagen, kas ve organ yapılarını onarıp, güçlendirir. Dördüncü tip Collagen ise; cilt katmanlarında bulunur ve cildimizin sindirim ve solunum yüzeylerini oluşturur. 

Dolayısıyla cilt esnekliğini, yapısını ve sıkılığını borçlu olduğumuz Collagen proteinin alımı cilt bakımımız için oldukça verimli ve sağlıklıdır. İlik Suyu’nda da çokça Collagen bulunur. Sıkı, pürüzsüz bir cilt, rahat dolaşım ve sindirim sistemi, esnek ve sağlıklı eklemler, gür ve bakımlı saçlar için İlik Suyu içmek Collagen alımının en kolay ve doğal yöntemidir. Bunun yanında yumurta, avokado, sarımsak, soyalı ürünler, kırmızı sebzeler ve meyveler, beyaz çay da bol miktarda Collagen içermektedir.  

Collegen oluşumu yaş ilerledikçe yavaşlayarak azalır. Bozulmuş cilt yapısına, kuru ve hassas yapıda ciltlere, selilüt oluşumuna, hamilelik çatlaklarına onarıcı etki sağlayan Collagen proteininin dışarıdan alımı bu tür problemleri kolaylıkla ortadan kaldıracaktır.  

İlik Suyu ile Collagen takviyesi, alında oluşan kırışıklıkları, kaz ayaklarını, gülümseme çizgilerini, yanak çöküntülerini de toparlar. Düzenli olarak İlik Suyu tüketmek özellikle bu aralar evinizde kalıp, bağışıklık sistemimizi ekstra güçlendirmemiz gereken, kendimize bolca zaman ayırabildiğimiz şu günlerde yapabileceğiniz en akıllıca şey. 
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma