Kadın Ne Çiçektir Ne de Kırılgan
08 Mart

Kadın Ne Çiçektir Ne de Kırılgan

Kadın; ne çiçek ne de kırılgan. 

 

Günün menüsü için mutfaktayım..

 

Kalıplardan kurtulup, klişelere meydan okuyorum.
Kadın; ne çiçek ne de kırılgan. Tüm yakıştırdığınız sıfatlardan bağımsız. Bir takım adetler, tabular ve önyargılardan arınmak şart.

Bilinçaltımızda bir "kadın çiçektir" olgusu var ki yıllardır bitmek bilmiyor. Çiçek gibi sessiz, narin, kırılgan, köşesinde sulanmayı bekleyen, güzel ve hoş kokular veren, sürekli beğenilmesi gereken bir objeye dönüştürülüyoruz farkında olmadan. Bir de sevgililer günü, kadınlar günü gibi günlerde maddi şeylerle mutlu edilmesi gereken varlıklarmışız gibi  kabul görüyoruz toplum tarafından. Kitapevleri, sanat atölyeleri haricinde tüm sektörlerde indirimler vs vs. Çünkü, kadın çiçek gibi renkli, süslü, alımlı, misler gibi olmalı ya o yüzden.

Peki ya ruhu? Ruhuna nasıl iyi bakmalı? Biz bu soruları sormadıkca, cevaplarını vermedikce bu etiketlerden kurtulamayacağız.

Benim bir inancım var. Tüm kalıpların dışında kadın her ortamda eşit, her ortamda dik, kendinden emin ve kendini severek bir yaşam sürerse kimse ona dokunamaz. Güçlü olduğu için güzeldir kadın. İyi ki "kadın"ız...

https://www.instagram.com/p/CMJbpFdlBNz/
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma