Kaş tasarımına yeni bakış: 3D Microblading tekniği
25 Mart


Kaş Tasarımı

Kaş tasarımına yeni bakış: 3D Microblading tekniği

Kaşlarımız, yüzümüzdeki ifadeyi belirleyen belki de ilk unsur. Bu sebeple kaş tasarımının doğru yapılması; renginin, gürlüğünün, kavisinin ve biçiminin düzgün ve olması gerektiği gibi tespit edilmesi çok önemli.

Kaş konturu uygulaması olarak Microblading yöntemi

Japon tarzı bir kalıcı kaş çizme olan Microblading kıl tekniğinde tek kullanımlık iğnelerle doğal kaş kılını deriye çizme metodu uygulanıyor. Yani kaş kılı rengimiz ve saçımızın boyasız doğal hali ne renkse, aynı renkte kalıcı bir boyama yapılıyor. Deri altına mineraller ve kök boyaları kıl efektleri halinde bırakılıyor. Bu yapılan da bir nevi kaş konturu oluyor.

Tek seans, güzel bir kaş için yeterli olabilir. Belki bir ay sonra rötuş seansı olarak kabul edebiliriz. Uygulama esnasında, anestezi krem sayesinde neredeyse acısız işlem yapılıyor. Cilde ufak çizikler atmak demek olan bu işlem sonucunda çok hafif bir kabuklanma olabilir. Bir hafta boyunca her gün nemlendirici, yağlı bir krem sürerek kabuklar, yumuşatılabilir. Kabukları asla kaşımamak, soymamak gerekir.

Microblading yönteminin kalıcı makyaj uygulamalarından epey farklı olduğunu söyleyebiliriz. Cildin derinliğine ulaşmaz; daha yüzeyde, çoklu iğne ve manuel olarak özel bir kalem yardımı ile yapılır ve renk yüzeye ne kadar yakın yerleştirilirse, o denli net sonuç alınır.

Yağlı ciltlere kıyasla normal ve kuru ciltlerde daha kalıcı olduğu da söylenebilir.

3D Microblading tekniği ile kaşlarımız doğal haline dönüyor

Kaşlarımız  yanlış uygulamalar sonucu doğal görünümlerinden uzaklaştıklarında ve şekillerini kaybettiklerinde ya da genetik olarak ince bir yapıya sahip olduklarında da Microblading, güzellik uzmanlarının tavsiye ettiği bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Microblading bir işlemdir. En ideal uygulanış yöntemi ise yukarı da bahsettiğimiz üzere kıl tekniğidir. Daha doğal bir kaş görüntüsüne ulaşmak için kıl atışlarını yaparken boşluk bırakmaya dikkat etmek çok önemlidir. Çünkü deriye çok fazla girildiği takdirde kaş, zamanla yeşil veya gri renkte kötü bir dövmeye dönüşebilir. Kaş renginin belirlenmesi, açılması veya koyulaştırılması pigmentleri karıştırarak ayarlanabiliyor. Uygulanan pigmentin cilt yüzeyinde ne kadar süreyle kalacağı, herkesin cilt yapısına göre değişiyor. Yılda bir kez rötuşa ihtiyaç duyan uygulama, bu bir yıl boyunca ilk günkü taze rengini koruyor.

Microblading yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken nokta, güneşli havalarda 30 veya 50 SPF koruyucu krem kullanmak, kaş bölümüne peeling ve kese yaptırmamak ve en önemlisi de uygulamadan 72 saat öncesinden itibaren cildi hassaslaştırmaya müsait asit içeren ürünleri ve kan inceltici ilaçları kullanmaya ara vermek.

SIK SORULAN SORULAR

Japon kalıcı kaş çizme tekniğidir. Tek kullanımlık iğnelerle doğal kaş kılını özdeş olarak deriye kıl çizme metodu.

Hayır kıl eklenmiyor. Deriye kıl efekti vererek kıl görünümü elde edilen kalıcı boyama işlemidir.

Kişinin kaş kılı rengi ve saçının boyasız doğal hali ne renk ise birebir aynısı uygulanmaktadır.

Cilt yapısına göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 1,5 yıldır.

2. Seans 3-4 hafta sonra (rötuş seansı) uygulanır. Çok istisnai durumlarda 3.seans uygulanabilir.

Acı kişinin acı hissiyati ile ilgilidir. Kaş alımında olduğu gibi çok hafif bir acı hissiyati vardır. Anestezi kremle bu durum en aza indirilir.

Cilde ufak çizikler uygulandığından çok hafif kabuklanma oluşuyor. 1 haftalık yağlı krem kullanımıyla kabukların düşmesi engelleniyor.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma