Kavitasyon Nedir? Odaklı Kavitasyon Nedir?
30 Kasım


Diyet Danışmanlığı Odaklı Kavitasyon VellaShape Vücut Kilo Verme Beslenmesi G5 Selülit Masajı Radyo Frekans Presso Terapi

Kavitasyon Nedir? Odaklı Kavitasyon Nedir?

ODAKLI KAVİTASYON İLE

POZİTİFE ODAKLANIN!

 

Kavitasyon ile Odaklı Kavitasyon arasındaki fark nedir?

Merhaba hanımlar! Etrafımızdaki çoğu kadının kronik derdi bölgesel kilolarıdır. Bölgesel kilo alımını önleyip, formunuzu korumanızda size yardımcı olacak etkili yöntemi sizlerle paylaşmak istedim. Uygulamamızın adı Kavitasyon. Sade Derma Estetik olarak uyguladığımız işlem ise Odaklı Kavitasyon.

 

Uzun zamandır, bölgesel kilo sorunu yaşayan kadınlar tarafından tercih edilen Kavitasyon yöntemi oldukça yeni bir teknoloji ve çok özel bir ultrason sistemiyle çalışır.

Gelin, sizi bölgesel kilolardan kurtaracak olan Kavitasyonun teknik işleyişinden bahsedeyim; sıvı veya yağ dokusuna elastik dalga boyu uygulanmasıyla, sürekli büyüyen baloncuklar oluşturulur. Bu oluşan baloncuklar belirli bir boyuta eriştikten sonra şişip, bölgede yer edinmiş yağ hücrelerini, şok dalgaları ile içe doğru patlatıp enerji formuna dönüşerek yok eder. Bizce bu haliyle açıklayınca karışık gibi görünse de, bölgesel kilolardan kurtulmak için geliştirilmiş en rahat ve sonuç odaklı uygulamadır. Bu nedenle Odaklı Kavitasyon bölgesel zayıflamada sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

 

Kavitasyon hangi bölgelere uygulanır?

Kavitasyon, yerleşmiş bölgesel yağları parçalayıp eritmek dışında, selülitli bölgeleri yok etmek amacıyla da kullanılan etkili ve güçlü bir sistemdir. Gerçi Kavitasyonun faydalarını saymakla bitiremeyiz... İşte Kavitasyon işlemiyle fazlalıklara  veda edebileceğiniz bölgeler:

Basen bölgesi Odaklı Kavitasyon

Bel çevresi Odaklı Kavitasyon

Sırt bölgesi Odaklı Kavitasyon

Popo Odaklı Kavitasyon

İç / dış kalça Odaklı Kavitasyon

Üst bacak Odaklı Kavitasyon

Arka kol Odaklı Kavitasyon 

Fark ettiyseniz oldukça spesifik bölgeleri sıraladım. Kavitasyon teknolojisi, Odaklı Kavitasyon olarak daha etkili biçimde kullanılabilir. Odaklı Kavitasyon uygulamasının hedefi sadece belli başlı, spesifik bölgelerimizdeki fazlalıklara odaklı bir yağ yakımıdır.  

Odaklı Kavitasyon Nedir?

Bu gelişmiş teknolojinin Odaklı Kavitasyon versiyonu, oldukça rağbet gören bir teknoloji olarak Sade Derma Estetik’te kullandığımız yöntemdir. Vakum destekli, odaklı, nano kavitasyon, standart kavitasyonlardan 2 kat daha güçlü ve 10 kat daha zararsız bir teknolojidir.

 

Odaklı kavitasyon, eski kavitasyon sistemlerinden farklı olarak, ses dalgalarını sadece yağ olan bölgeye odaklar. Böylece haftada bir gün bir saatlik seans ile enerji sadece sorunlu bölgeye uygulanmış olur.

 

Kadın ve erkek vücudunda yağın toplandığı yeri, miktarını, cinsiyet hormonları belirlemektedir. Kadın vücudunun alt kısımlarında, sıklıkla kas adonisinin olduğu vücut bölümlerinde kilo alımı görülmektedir. Bu bölgelerde yağ sertleşmeye meyillidir. Normal ebattaki fazla hücre sayısından, ya da normal sayıdaki büyük hücre sayısından, ya da bu iki durumun kombinasyonu sebebiyle bölgesel yağ fazlası oluşur.

 

Bu hypertophic, hyperplastic ve karma fazlalığın belirlenmesi, doğru uygulama seçimi açısından önemlidir. Bu sebeple birçok kilo verme, zayıflama ve yağ yakımı uygulamaları içinde sizin için en uygunu belki de Odaklı Kavitasyon’dur.

Vücudun belli bölgelerinde yağların düzenli olarak aynı yerlere toplanması (liposynthesis), normal ve tekrarlayan bir eylem olarak görülür. Peki bu normale katlanmak zorunda mıyız? Her yaştan cinsiyetten insanın problemi olabilen, gün aşırı şikayet edip durduğumuz kilo alımının, fazla yağların bile bilimsel bir açıklaması var. O halde gelin sizlere Sade Derma Estetik’te bilimsel ve teknolojik gelişmelerin ışığında geliştirilen Odaklı Kavitasyon uygulamasıyla iyi sonuçlar alabileceğiniz bir deneyim yaşatalım. Bölgesel kilolarımız, genetik fiziksel özelliklerimiz artık katlanmak zorunda olduğunuz kaderiniz olmasın.

 

Ergenlikte Kavitasyon işlemi uygulanabilir mi?

Odaklı Kavitasyon ergenlik dönemini tamamlamış herkes için uygundur. Ancak bilinmelidir ki; Odaklı Kavitasyon yöntemi son derece kuvvetli bir uygulamadır.

 

Kavitasyon Nasıl Uygulanır?

Odaklı Kavitasyon uygulamanın süreci nasıldır derseniz; Öncelikle uygulama yapılacak bölgedeki deriye jel sürülür sonra, cihazın uygulama başlığı o alanda gezdirilir. İşlem tamamen ağrısızdır. Seans süresince, kulağınıza ıslık gibi tamamen zararsız bir ses gelir.  Yine uygulama esnasında ve sonrasında birkaç saat kadar işlem yapılan bölgede hafif bir ısı hissedilebilir. Bu ısıya da kısa sürede alışırsınız.Bunun dışında ağrı, acı veya herhangi bir modifikasyon söz konusu değildir. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir. Bu da çok doğaldır çünkü parçalanan yağların, karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır. Bu atılımı hızlandırıp rahatlatmak adına en az 2 lt su içmek faydalı olacaktır.

 

Kavitasyon Uygulaması Kaç seanstır?

Ortalama 6 - 10 seans uygulanan Kavitasyon’un  seans aralıkları, haftada bir seans olarak belirlenir. Uygulamalar bir saat sürmektedir. Sürekliliği sağlamak için seanslar tamamlandıktan sonra dört ay boyunca ayda bir seans gerekmektedir. İlerleyen zamanlarda üç ayda bir tek seans Odaklı Kavitasyon formunuzu korumak için yapılabilir.

 

Odaklı Kavitasyon Uygulaması Sonrasında...

Evet! Sonunda Odaklı Kavitasyon uygulaması sayesinde tüm o fazlalıklarınızdan kurtulmuş olacaksınız! Pozitife, güzele, yaratıcılığa odaklanmanız için bir engel daha aşılmış olacak!

 

Ancak düzenli Plates, spor, Power Plate gibi fiziksel aktiviteyi arttırıp, vücudunuzu güçlendirmeniz, kaslarınızı çalıştırmanız gereklidir. İstek dahilinde uzman diyetisyenlerimizin sıklıkla tavsiye edip, uyguladığı “Akdeniz Diyeti” ne başlayabilirsiniz. Kısacası hanımlar, yıllardır büyük sıkıntısını yaşadığınız bölgesel yağlarınızdan kurtulduğunuzda, biraz önce bahsetmiş olduğum spor, diyet gibi aktiviteler de gözünüzde eskisi gibi büyümeyecek... En nihayetinde bir şeyleri başarıp, sonuç aldığımız işlerin en temelinde kendimize duyduğumuz özgüven ve motivasyonu vardır değil mi?

 

O halde ne duruyorsunuz? Bir an önce Sade Derma Estetik’e uğrayın ve üzerinizdeki fazlalıklardan kurtulun!

 

SIK SORULAN SORULAR

Kavitasyon adı verilen sistem çok yeni bir teknoloji ve çok özel bir ultrason sistemidir. Kavitasyon, sıvı veya yağ dokusuna elastik dalga boyu uygulanmasıyla, sürekli büyüyen baloncuklar oluşturur. Belirli bir boyuta eriştikten sonra şişen bu yağ hücreleri, şok dalgaları ile içe doğru patlayarak enerji formuna dönüşerek yok olurlar. Bölgesel zayıflamada sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

 

Kavitasyon Yerleşmiş bölgesel yağları parçalayıp eritmek, selülitli bölgeleri yok etmek amacıyla kullanılan güçlü bir sistemdir. Ayrıca çatlakların ve cilt sarkmalarının azaltılmasında kullanılır.

Hayır, Kavitasyon ergenlik dönemini tamamlamış herkes için uygundur.

Kavitasyon yöntemi son derece kuvvetli bir uygulamadır. Uygulama esnasında ve sonrasında birkaç saat kadar süren hafif bir ısı hissedilebilir. Onun dışında ağrı ve acı söz konusu değildir.

Ortalama 6 - 10 seans gerekmektedir. Seans aralıkları, haftada 1 seans. Uygulamalar 20 - 30 dakika sürmektedir. Tedavinin sürekliliğini sağlamak için seanslar tamamlandıktan sonra 4 ay boyunca ayda 1 seans gerekmektedir ve sonrasında, sadece üçer aylık aralarla tek seans yapılabilir. Bunlar nadir ve zor görülen vakalarda uygulanmaktadır.

Odaklı kavitasyon uygulaması yağ kitlesini vakum desteği ile direkt hedef alarak yağ kırma işlemini yapar. Normal kavitasyondan 2 kat daha etkili, 10 kat daha zararsızdır. Nano teknolojisi ile yağ kırma gerçekleşir. Yani ses dalgaları sadece vakumlanan bölgedeki yağlara odaklanır. Böylece enerji yalnızca sorunlu bölgede kullanılarak daha etkin sonuçlar elde edilir.

Odaklı kavitasyon her bölge için 30 dakikadır.

Başarılı sonuç için en az 6 seans uygulanmalıdır. Haftada 1 kez düzenli olarak uygulanmalıdır.

En az 6 seans olarak uygulanan odaklı kavitasyonda her bölge için %50 sonuç hedeflenir ve alınır.

Odaklı kavitasyonun en büyük avantajlarından biri ise yağ kırma esnasında cihaz içerisindeki porselen başlıkların verdiği soğuk dereceler ile dokunun toparlanmasını sağlamaktır. Sarkma oluşmadan incelme ve zayıflama görülür.

Günlük su tüketiminin düzenli olması, alkol kullanımına dikkat edilmesi, yoğun bir diyet programı olmasa da dengeli ve doğru beslenmeye dikkat edilmesi, vücut aktivitesinin (spor ve egzersiz) artırılması gibi günlük yaşam rutininde değişimlerle uygulama daha etkili ve başarılı sonuca odaklanır.

Odaklı kavitasyon uygulaması son sistem bir teknoloji olarak ağrı ve acı hissi olmadan konforlu bir şekilde incelmenizi & zayıflamanızı sağlar.

Odaklı Kavitasyon, göbek, bel çevresi, basen, bacak, iç bacak, kol, sırt bölgelerinde uygulanmaktadır.

Kavitasyon uygulaması sırasında parçalanan yağlar karaciğer ve böbrekler aracılığı ile vücuttan atılmaktadır. Bu nedenle uygulama yapıldığı dönemde bol su içmek önemlidir.

WarpSculpt için özel bir hazırlık yapmak gerekmiyor. Eğer karın kaslarını hedef alıyorsanız, sırt üstü, eğer popo bölgesini tedavi etmek istiyorsan yüz üstü rahatça uzanmanız yeterli oluyor. Yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerjisi hedef bölge kaslarına gönderilmeye başladığında, kasılmaları hissediyorsunuz.

30 dakika boyunca, kasılmalar bir algoritmayı takip ediyor. Bazen daha hızlı bazen daha yavaş bazen daha güçlü oluyor. Başta çok yoğun hissedebiliyorsunuz ama çoğu insan birkaç dakika içerisinde alışıyor.

WarpSculpt'ın elektromanyetik enerjisi kaslarınızın kendi yaptığınız egzersizler ile erişebileceğinden çok daha güçlü bir şekilde kasılmasını sağlıyor.

Ortalama 30 dakika süren seans sonrasında terlemeden, acı çekmeden 20000 mekik ya da squat yapmış gibi oluyorsunuz.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma