Kişiye Özel Beslenme Danışmanlığı ve Önemi
27 Nisan


Diyet Danışmanlığı Hastalıklarda Beslenme

Kişiye Özel Beslenme Danışmanlığı ve Önemi

Beslenme programı kişiye özeldir ve hassas bir dengedir.  Özellikle sağlık problemlerimiz varsa diyetisyen ile çalışılarak kişiye özel diyet programları ile ilerlenmelidir.  
Herkesin vücut yapısı, genetik özellikleri, kan değerleri, metabolik yapısı birbirinden farklılık gösterir. 

Kişiye özel uygulanabilir bir beslenme programı oluşturabilmek kişileri yakından tanımakla mümkündür. Bu nedenle danışanımızı yakından tanımak için ücretsiz ön görüşme yapmaktayız. Ön görüşme sırasında kişilerin beslenme alışkanlıkları, sağlık durumu(kronik rahatsızlıkları ve kan bulguları gibi), fiziksel aktiviteleri,  ve yaşam tarzları hakkında bilgi edinmekteyiz. 
Programa başlamaya karar veren danışanlarımıza ilk randevularında vücut analizi yapılır. Vücut analiz sonuçları, ön görüşmede aldığımız bilgiler ve gerekli kan tahlili sonuçları doğrultusunda beslenme programı oluşturmaktayız.

Diyet listeleriniz motivasyonunuza hem de günlük enerji gereksinimlerinize uygun planlanır. Motivasyon ve disiplini sağlamak için her hafta düzenli olarak görüşme yapmaktayız. Görüşmeler kilo kontrolü ve beslenme programınızın yeniden düzenlenmesini kapsamaktadır.  Her hafta vücut analizi yapılır ve kaybettiğiniz kilonun yağ, su, kas oranı tespit edilir. Diyetisyeniniz her an destekçinizdir.

Danışanlarımız hedefledikleri kilolarına ulaştıklarında hem fiziksel olarak daha ideal bir görüntüye ulaşır hem de kiloya bağlı gelişebilecek sağlık risklerinden kurtulabilir. İdeal kilosuna ulaşan danışanlarımız ile kilo korumaya yönelik belli aralıklarla görüşmelerimiz devam eder ve bu süreç sonunda kişi hangi besini ne kadar tüketmesi gerektiğini ve porsiyonlamaları öğrenir.

Önemli olan diyetin yani beslenmenin sürdürülebilir olmasıdır. Danışan sağlıklı ve dengeli beslenmeyi yaşam tarzı olarak benimser ise hayat boyu ideal kilosunu korumaya devam edebilir.

Herkesin parmak izi gibi kendine özel bir beslenme programı olmalıdır.

Kurumumuzdan Faydalanabileceğiniz Hizmetler;

- Kişiye Özel Zayıflama Programları 

- Kişiye Özel Kilo Alma Programları

- Sağlıklı Beslenme Eğitimi 

- Sporcu Beslenmesi 

- Kişiye Özel Detoks Programları 

- Online Diyet Programları 

- Hamilelikte Beslenme

- Emziklilikte Beslenme

- Adölesan Bireylerde Beslenme 

- Diyabetli Bireylerde Beslenme 

- Hastalıklarda Beslenme 

- Böbrek Hastalıklarında Beslenme

- Yeme Bozukluklarında Beslenme 

- Metabolik Hastalıklarda Beslenme 

- Menapoz Döneminde Beslenme 

- Regl Döneminde Beslenme 

- Yaşlılık Döneminde Beslenme

Dyt. Mine M. ERKAN
Sade Derma Estetik

SIK SORULAN SORULAR

Öncelikle uyguladığınız diyet programı bir uzman diyetisyen tarafından size uygun şekilde hazırlanmış olmalıdır. Fakat bunun yanında gün içerisinde bol su tüketerek ve spor yaparak vücudunuza enerji sağlayabilirsiniz.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma