Kolajen Takviyesi ve Collagen Lift Paris Ürünleri
18 Temmuz

Kolajen Takviyesi ve Collagen Lift Paris Ürünleri

Kolajen, cilt güzelliğine katkı sağlayan oldukça önemli olan bir protein türüdür. Bu protein çeşidi insan vücudunda mevcuttur fakat zamanla kişi yaş aldıkça vücutta üretimi azalır. Kolajen eklemler, deri, tendonlar, dişler, kemikler, saçlar ve bağ dokusu olmak üzere vücudun pek çok kısmının yapısında bulunur. Kolajen adlı bu proteinin vücuttaki temel görevi dokunun canlı bir görünüme sahip olarak esnekliğini korumasıdır. Bu yüzden kolajen oldukça etkili bir anti-aging unsuru olarak kabul edilir.

Kolajen Nedir?

Kolajen veya İngilizce karşılığı olan collagen vücudun yapısal bütünlüğünü ve dokuların esnekliğini sağlayan oldukça önemli bir protein türüdür. İnsan vücudunda en çok görülen protein türü kolajendir. Deride, bağ dokusunda, kemikler ile eklemlerde, kaslarda, tendonlarda, saç ile dişlerde kolajene rastlanır. Bu yüzden pek çok doku ile organın yapıtaşı olarak kabul edilen bir protein olma niteliğine sahiptir. Bu protein sayesinde cilt daha parlak, canlı ve esnek görünür. Kolajen yalnızca cilde değil kaslara da esneklik katar.

Collagen adlı bu proteinin en temel vazifesi insan vücuduna esnek, dinç ve canlı bir görünüm vermektir. Bu nedenle dokulara ve organlara sürekli olarak destek sağlar. Vücuttaki yeterli miktarda bulunan kolajen sayesinde yıpranan dokular kısa sürede kendisini yenileyerek onarılır, kemik yapısı ve bağ dokusu şekillendirilir, cilt genç ve sağlıklı bir görünümde olur. Özellikle genç yaşlarda vücutta bu proteinin eksikliği çekilmez. Ancak yaş ilerledikçe vücutta üretimi azaldığı için bazı sıkıntılar da beraberinde gelir. Yaşlanmaya ek olarak sağlıksız beslenme, şok diyetler, sigara ve alkol tüketimi gibi zararlı alışkanlıklar sebebiyle de vücutta bu proteinin eksikliği görülebilir. Kolajen eksikliğine bağlı olarak ciltte soluk görünüm, deride sarkmalar ortaya çıkabilir. Kolajen cilt nemlendirme konusunda  etkilidir. Aynı zamanda kırışıklık tedavisi için yoğun olarak kullanılan bir anti-aging unsurudur. Kolajenin eksikliğinde yaşlanma belirtileri daha erken ortaya çıkar ve daha gözle görülür bir hal alır. Yaşlanma sürecine ait belirtilerin hafifletilmesi, daha dinç ve canlı bir görünüm elde edebilmek için kolajen takviyesi alınması oldukça yararlıdır.

Kolajenin Faydaları Nelerdir?

Kolajen vücutta pek çok doku ile organın yapısında yer alan bir protein olduğu için vücuda çok çeşitli ve çok yönlü yararlar sağlayan bir unsurdur. Kolajen ile kemik, eklem sağlığının yanı sıra cilt nemlendirme, cilde esneklik verme, saç bakımı, diş sağlığının korunması ve cilt gençleştirme gibi pek çok yönden yarar elde edilir. Kolajenin sunduğu yararlar şu şekilde sıralanabilir:

1. Selülit görünümü azaltılır

Yaşlanma ile birlikte dolaşım sisteminde de yavaşlama görülebilir. Bunun sonucunda da var olan selülitli görünüm derinleşerek daha da artar. Kolajen sayesinde deri dokusu onarılır, cilde esneklik verilir, kaslar güçlendirilir. Böylece selülitler azaltılır. Kolajen sayesinde bağ dokusu esneklik kazanarak kuvvetlendirilir. Bu sayede de kalça ve bacaklardaki portakal kabuğuna benzer görüntü hafifletilir.

2. Sindirim sistemi desteklenir

Kolajen ile bağırsaklarda bulunan bağ dokusu kuvvetlendirilir. Vücuda alınacak kolajen desteği sayesinde sindirim sistemi düzenlenir ve sindirim rahatsızlıkları engellenebilir.

3. Tırnaklar ve saçlar sağlık kazanır

Kolajen sayesinde vücut toksinlerden arınır. Saç ve tırnak sağlığı için kolajen bakımından zengin olan kemik suyu tüketilmesi oldukça yararlıdır.

4. Gut ve karaciğer rahatsızlıkları tedavi edilir

Kolajen ile proteinler parçalanması hızlandırılarak vücudun kendisini daha çabuk yenileyerek onarmasına katkı sağlanır. Kolajen ile bağırsak duvarı kolaylıkla onarılır. Hücrelerin kendisini yenilemesi sağlanır. Kolajen bakımından zengin olan kemik suyu kürü yapılarak karaciğerin kendisini temizlemesi sağlanır. Ayrıca reflü, gastrit gibi çeşitli mide rahatsızlıklarının tedavisinde de destekleyici unsur olarak kolajenden yararlanılır.

Kolajenin Cilde Faydaları Nelerdir?

Kolajen diğer yararlarının yanı sıra kırışıklık tedavisi alanında oldukça etkili ve popüler olan bir içeriktir. Kolajen sayesinde kişi daha dinç, canlı ve genç bir görünüm elde edebilir. Özellikle genç yaşlarda vücutta bolca bulunan kolajen miktarı zamanla azalış gösterir. Bu azalma nedeniyle cilt ve bağ dokusu esnekliğini kaybeder. Deri sarkar. Bu gibi olumsuzlukların engellenmesi için özellikle cilt gençleştirme amacıyla bünyeye kolajen takviyesi yapılır. Kolajen sayesinde cilt nem kazanır, parlar, daha sağlıklı görünür, kırışıklıklar azalır. Bu sayede kişi olduğundan daha genç görünmüş olur.

Kolajenin Cilt Bakımındaki Yeri Nedir?

Kolajen vücutta bağlayıcı etkiye sahip olan özel nitelikte bir proteindir. Bu özelliği sayesinde cilt üzerinde de pek çok olumlu etkiye sahiptir. Vücutta kolajen seviyesi azaldığında ilk olarak kendisini cilt sarkması halinde gösterir. Ardından kırışıklıklar ortaya çıkar, cilt daha sarkık ve mat görünür. Bu gibi olumsuzlukların önüne geçebilmek için piyasada bulunan içilen kolajen türünden içerikler tüketilebilir. Ayrıca çilek, kemik suyu, portakal, mandalina, ceviz, sarımsak, avokado ve yeşillik gibi besin maddeleri tüketerek beslenme düzenine kolajen içeren gıdalar eklenebilir. C vitamininin vücutta kolajen üretimini arttırdığı bilinmektedir. Bu yüzden C vitamini yönünden zengin gıdalarla beslenmek de oldukça önemlidir.

Kolajen Eksikliğinin Sebepleri Nelerdir?

Vücutta bulunan kolajen seviyesindeki azalmanın en temel nedeni yaşlanmadır. Ancak bazı unsurlar da kolajen üretimini olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Bu unsurlar şu şekilde sıralanabilir:

Kolajen Nasıl Elde Edilir?

Zamanla eksikliği görülen kolajenin vücuda kazandırılması için pek çok yöntem mevcuttur. İçilen Kolajen gibi piyasada yer alan ürünler tüketilebilir. Kolajen ve C vitamini ile hyaluronik asit içeren kremler kullanılabilir. Kemik suyu içmek, balık, tavuk ve kırmızı et ile jelâtinli ve C vitamini yönünden zengin gıdaların tüketilmesi suretiyle yeni bir beslenme düzeni oluşturulabilir. Günümüzde antiaging özelliklere sahip kırışıklıkların giderilmesi amacıyla üretilmiş olan pek çok krem ve cilt bakım ürünü piyasaya sürülmüştür. Ayrıca son zamanlarda sıvı ve toz halde bulunan kolajen takviyeleri de oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bu gibi yenilikler takip edilerek vücuda kolajen takviyesi kolaylıkla yapılabilir. 

Collagen Lift Paris Ürünlerinin Çeşitleri Nelerdir?

Collagen Lift Paris Siyah Kutu: Bu ürün ile ince kırışıklıklar ve yüzde oluşan çizgilerle mücadele edilir. Ayrıca selüliti gidermede de oldukça etkilidir. 

Collagen Lift Paris Red Carpet: Bu üründe bol miktarda hyaluronik asit bulunur. Bu sayede cilt kuruluğu ile mücadele etmeyi sağlar. Cilde hem nem verir hem de kolajen takviyesi yaparak gençleşmeyi vaat eder.

Collagen Lift Paris Vitality: Dünyada ilk kez 500 mg glutatyon ve 5000 mg ölçüsünde kolajen içeren bir üründür. Oldukça etkili bir yaşlanma karşıtı içeriktir. Etken maddesi olan glutatyon sayesinde dokular tamamen onarılır, esneklik kazanır, gençleşmesi sağlanır. Bu ürün tüm cildin onarılmasında oldukça etkilidir.

Collagen Lift Paris Detoks: Bu ürün sayesinde vücut toksinlerden arındırılır, vücuttan ödem atılır. Böylece kilo vermek kolaylaşır. Sindirim sistemi hızlandırılır. Bir ay boyunca kullanım sayesinde istenilen ince ve arınmış bir vücut elde edilebilir. 

Collagen Lift Paris Ürünlerinin Vücuda Etkileri Nelerdir?

Vücuduna kolajen takviyesi yapmak isteyen kişiler için collagen İzmir denilince akla ilk gelen yerlerden biri Sade Derma Estetik’tir. Uzman kadrosu ve güvenilir ürünleri sayesinde sizde Sade Derma Estetik’e danışarak kolajen hususunda kafanızdaki soru işaretlerini gidererek kolayca daha genç ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

 
SIK SORULAN SORULAR

Collagen Lift Paris; Test sonuçlarına göre cilt durumunda değişim ve kırışıklıklarda azalma 4 hafta (günlük kullanım) içerisinde gözle görülür hale gelmektedir.

Collagen Lift Paris™ kullanmanın rapor edilen bir yan etkisi yoktur. Endişeleriniz varsa lütfen ürünü almadan önce doktorunuza danışın.

Collagen Lift Paris ampülünü avcumuzun içine alıyoruz ve baş parmağımızla ucuna baskı yaparak kolayca kırıyoruz. Sonrasında bir bardak suya veya meyve suyuna karıştırıp içiyoruz.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma