Meyve ve Sebzelerin Renkleri Neyi Belirtiyor?
02 Şubat


Detoks

Meyve ve Sebzelerin Renkleri Neyi Belirtiyor?

Sebzeler ve meyveler, içerdikleri yararlı maddeleri belirtmek için renklerini kullanırlar.
⁣⁣
Ne kadar çok renkli sebze meyve tüketirseniz, o kadar fazla anti-enflamatuar, detoksifiye edici, iyileştirici bileşiklerin emiliminin önünü açarsınız.

Sağlığınız için en iyi ilaçlardan olan bu renkli sebze ve meyveleri faydalarına gelin birlikte göz atalım:

Domates, çilek, nar, kırmızı biber, karpuz gibi kırmızı renkli besinler DNA hasarlarını önleyen, kansere karşı koruyan ve çok güçlü antioksidanlar olan karotenoidler içerirler.

Havuç, kayısı, bal kabağı, tatlı patates gibi turuncu renkli besinler kansere karşı koruyan alfa karotenler ve vücutta A vitamine dönüşen beta karotenler içerirler.

Ananas, portakal, mandalina, şeftali gibi sarı/turuncu renkli besinler, yaşlanmayı hızlandıran serbest radikallerin vücuttan atılmasına yardımcı olan beta kriptoksantin isimli antioksidanları içerir.
Ispanak, avokado, bezelye gibi yeşil renkli besinler yine kanser önleyici etkiye sahip fitokimyasallar içerir. Aynı zamanda içeriğindeki lutein ve zeaksantin, katarakt ve sarı nokta hastalığına karşı etkilidir.

Dengeli ve sağlıklı beslenerek kilo vermek, en doğru en kalıcı, en sağlıklı yöntemdir. Şok diyetlerle metabolizmanızı bozabilir, bağışıklık sisteminizi çökertebilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/CKyhU_QlC27/

SIK SORULAN SORULAR

Öncelikle uyguladığınız diyet programı bir uzman diyetisyen tarafından size uygun şekilde hazırlanmış olmalıdır. Fakat bunun yanında gün içerisinde bol su tüketerek ve spor yaparak vücudunuza enerji sağlayabilirsiniz.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma