Neden Düzenli Şekilde Zayıflayamıyoruz?
31 Mart


Diyetisyen Kontrolünde Sağlıklı Beslenme Onda Soğuk Dalga Terapisi WarpSculpt \ Karın Kası Hydroshape Rollshape VellaShape Vücut Odaklı Kavitasyon Vakum Terapi Striort G5 Selülit Masajı Manuel Selülit Masajı Presso Terapi Inbody Vücut Analizi Radyo Frekans

Neden Düzenli Şekilde Zayıflayamıyoruz?

Neden Düzenli Şekilde Zayıflayamıyoruz?

    İnsanların kilo verimleri maalesef metabolizmalara göre değişiyor. Peki nedir bu metabolizma dediğimiz farklılık? Kimi insan kaliteli karbonhidrat yediği zaman kolay zayıflar kimi protein yediği zaman yağ yakımı başlar. Bazı insanlar sebze yediğinde kendini şiş hissediyor. Bunlar sindirim farklılıklarıdır. Bir de ödem yapan vücutlar var. Bir hafta yağ yakar sonra yağdan kayıp yaşanan yerde su toplanır. Tekrar kilo alınmış gibi görünür. Halbuki programa sadık kalıp ödem atıcı tarifler denersek ödemden hemen kurtulabiliriz.
   
Bir de eksikliğinde zayıflamaya engel olacak tiroid gibi hormonsal durumlar var. Yeni bir danışanla başlarken her zaman önce kan tahlillerine bakılmalıdır. Tiroidleri çalışmıyorsa ya da insülin direnci varsa kilo verdirmeye çalışmak koşu bandında koşmak gibi yerinizde saymanıza sebep olur. Hormonların ya da vitamin/minerallerin durumuna göre diyet listesinin hazırlanması gerekir. Danışanında bu konuda bilgilendirilmesi gerekir. Haftalık kilo verme miktarları dalgalı olabilir. Motivasyonun düşmemesi için konuşulmalıdır.

Su içme miktarınızı artırmanız, hormonlarınıza baktırmanız, kendi metabolizmanızı izleyip size neyin iyi geleceğini bulmanız güzel bir adım olacaktır.

Tüm bunların dışında warpsculpt uygulamasının mucizevi değişim ve etkisi de yadsınamaz. Çoğu danışanımızın memnuniyetle uyguladığı bir zayıflama yöntemi olarak  Warpsculpt, vücudunuzu istediğiniz ideal kiloya taşırken aynı zamanda  sıkışlaşma, dirilik ve formda bir görünüm elde etmenizi sağlıyor.

Sağlıklı Günler

SIK SORULAN SORULAR

Sağlıklı kilo kaybının haftada 0,5-1kg arasında olması gerektiği Dünya Sağlık Örgütü’nün önerisidir. Obez ve morbidobez bireylerin kilo veriş hızı daha fazla olmaktadır. Ancak aylık 6 kg üzerindeki ağırlık kaybı sağlık sıkıntılarının ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

 

Fazla kilolarınızı uzun bir sürede aldığınız halde kısa sürede kilo kaybı yaşamaya çalışmamalısınız. Unutulmamalıdır ki, sağlıksız ve hızlı kilo kaybı sonucunda kiloların geri alınması kaçınılmazdır.

Diyet yaparken dengeli besin içeriği oluşturulmamış, farklı besin çeşitliliği sağlanmayan, enerji miktarını çok kısıtlayan diyetler bedeni inceltmekten ziyade kas kaybı ve en çok da yüzün çökmesi ile sonuçlanmaktadır. Bu nedenle bu yanlışlara düşmemek gerekir.

Sağlıklı kilo vermek ve verilen kiloları geri almamak için diyetinizde ekmeğe yer vermeniz gerekiyor. İştah kontrolü sağlamak, bel çevresindeki yağlardan daha çabuk kurtulmak ve tatlıya karşı isteğin azaltılması için her öğün 1-2 dilim tahıllı ekmeklerin tüketilmesi gereklidir.

 

Metabolizmanın hızlı çalışması ve sağlıklı kilo kaybının sağlanabilmesi için azar azar sık sık yemek gerekmektedir. Uzun süren açlıklarda metabolizma yavaşladığı gibi vücut tüketilen besinleri depo etmeye yönelecektir.

Yetişkin bir bireyin günlük 10-12 su bardağı (yaklaşık 2litre) su içmesi gerekmektedir. Vücutta kan dolaşımının düzenli sağlanabilmesi ve metabolizmanın hızlı çalışması için bu miktarın altında tüketilmemesi önerilmektedir.

Karın Kası ve Popo Şekillendirme için geliştirilen teknoloji yani; 
WarpSculpt tüm dünyada bir ilki temsil eder. Karın kası yapmak, kalçalarını şekillendirmek, daha sıkı kollar ve formda bacaklar için geliştirilmiş, kasların çalıştırılmasına yönelik uygulanan son sistem bir teknolojidir.

WarpSculpt için özel bir hazırlık yapmak gerekmiyor. Eğer karın kaslarını hedef alıyorsanız, sırt üstü, eğer popo bölgesini tedavi etmek istiyorsan yüz üstü rahatça uzanmanız yeterli oluyor. Yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerjisi hedef bölge kaslarına gönderilmeye başladığında, kasılmaları hissediyorsunuz.

30 dakika boyunca, kasılmalar bir algoritmayı takip ediyor. Bazen daha hızlı bazen daha yavaş bazen daha güçlü oluyor. Başta çok yoğun hissedebiliyorsunuz ama çoğu insan birkaç dakika içerisinde alışıyor.

WarpSculpt'ın elektromanyetik enerjisi kaslarınızın kendi yaptığınız egzersizler ile erişebileceğinden çok daha güçlü bir şekilde kasılmasını sağlıyor.

Ortalama 30 dakika süren seans sonrasında terlemeden, acı çekmeden 20000 mekik ya da squat yapmış gibi oluyorsunuz.

Efor sarf etmeden, hızla zayıflamak isteyenler için tercih edilen WarpSculpt, kas yapmak istediğiniz kas dokusu yoğun her bölgenize; popo, kalça, kol, bacak, karın ve göbeğe uygulanabilen bir tekniktir.

Warpsculpt 30 dk süren bir uygulamadır.

Son seansın 2-3 hafta sonrasında sonuç alınır.
Uzmana DanışınİLETİŞİM

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 533 030 61 050 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr
Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma