Odaklı Kavitasyon Hakkında Her Şey
17 Haziran


Odaklı Kavitasyon

Odaklı Kavitasyon Hakkında Her Şey

Popülerlik kazanan incelme prosedürlerinden odaklı kavitasyon İzmir estetik ve güzellik merkezlerinde yaygın olarak uygulanan bir işlem. Odaklı kavitasyon ya da vakumlu kavitasyon olarak da karşınıza çıkabilecek bu işlem ameliyatsız estetik tedaviler arasında yer alıyor. Son teknoloji ile uygulanarak, cerrahi müdahaleler hariç en iyi sonuç veren yöntem olmayı başarıyor.  odaklı kavitasyon seans süresi ve sıklığı ile sonuç oranı düşünüldüğünde hedeflerini tutturan bir işlem. Kullanıcı memnuniyeti ve uygulayıcı performansını giderek yükseltip popüler hale gelmesini de bu avantajlara borçlu.

Odaklı Kavitasyon Nedir?

Daha detaylı bilgi edinmek için odaklı kavitasyon nedir sorusuyla yola çıktığınızda müdahalenin zararsız bir teknoloji olarak adlandırıldığını görüyorsunuz. Hem uygulayıcıların hem de deneyimlemiş kişilerin memnuniyeti uygulamanı popülerliğini artırıyor. odaklı kavitasyonu, selülit tedavisi için de uygulayan uzmanlar bu teknolojiyi incelmek isteyenlere öneriyor. Araştırdığınızda karşınıza çıkan odaklı kavitasyon fiyatları işlemi yaptırmayı planladığınız yere göre değişkenlik gösterebilir. Size en uygun seçenekleri değerlendirerek prestijli merkezleri tercih etmekten geri durmayın.

Yağ kitlelerini kırarak vücudu sağlıklı ve fit bir hale sokma için uygulanan yeniden düzenleme işlemine geniş manada kavitasyon deniyor. Son yıllarda değişim yaratan teknolojilerden biri de vakum destekli ve odaklı olarak işlem yapılmasına müsaade eden nano teknoloji oldu. odaklı kavitasyon ile yağ kitleniz bölgesel olarak direkt hedef alınıp kırılabiliyor. Bu da kavitasyonu hedef odaklı ve bölgesel hale getiriyor; uygulamaların da etkinlik katsayısını ve performansı artırıyor. İncelmenin artık hayal olmadığını müjdeliyor.

Odaklı Kavitasyon Nasıl Yapılıyor?

En çok can sıkan acı çekme ihtimali ve başarısızlık sorunu bu işlemde karşılaşmayacağınız sıkıntılar. Çünkü odaklı kavitasyon nedir sorusunda da gizli olan bu bölgesel zayıflamanın çağdaş yaklaşımı. Cildin dışından, ultrason ile yapıldığı için yağ kitlesine odaklanmış bir vakumla sadece sorunlu olan bölgeye enerji yönlendiriliyor. Belirlenen yere odaklanan ses dalgalarıyla birikmiş yağlar dağıtılır. Bölgelere ve kişisel ihtiyaçlara göre değişmekle beraber yaklaşık standart bölgesel işlem otuz ile kırk dakika kadar sürer.

Zayıflarken her hafta bir saatlik bir süreyi üstelik konforsuz dakikalar yaşamadan ayırmanız bu uygulama için yeterlidir. Bölgesel odaklı seansların haftada bir ya da iki kere uygulanması önerilebilir. Toplam altı seans standart bir tedavi yapısında yer alır. Göbek, basen ve bel bölgesindeki yağlı bölgeler başlıca istenmeyen görüntüleri barındırır. Ancak iç bacak ve kollar, sırtla belin çevresi de gereken durumlarda uygulamanın devam edilebildiği diğer bölgelerdir. Elbette neresi için nasıl seans uygulanacağı konusunu uzmanınızla görüşmeniz en sağlıklı sonuç için elzemdir.

Odaklı Kavitasyonun Uygulamasının Detayları

Gözle görülür bozulmaların ortaya çıktığı yağ sorunu olan ve selülitli bölgelerde ses dalgaları dışarıdan uygulanır. Bu işlem sırasında ultrasondan dağlanan ses dalgaları düşük frekansla cildin dış yüzeyine verilir. Yağ hücrelerine ulaşan düşük frekanslı ses dalgaları yağ dokusu hücrelerinin duvarında dalgalanma yaratır. Ortaya çıkan basınç farkı sayesinde yağ parçalama işlemi gerçekleşir. Hücre duvarı üzerinde gerçekleştirilen odaklanmış tahribat ile söz konusu bölgenizde yağ hücresi bozulmaları hedeflenir. Daha sonra parçalanan yağ asitleri gibi bileşenler vücuttan lenf yolları ile atılır.

Kavitasyonun odaklı teknolojiyle birleşimi odak olanağı vererek işlemin enerjisini işlevsel olarak yönlendirir. Bir yandan dinlenip bir yandan istenmeyen yağlardan kurtularak estetik olarak değişim yaşayabilirsiniz. Yöntem hem erkek hem de kadın kullanıcılar tarafından memnuniyetle tavsiye edilmekte. Bölgesel incelmenin fazla kilolardan ve aşırı kiloluluk sorunundan kurtulmakta büyük rol oynayabildiğini ortaya koyuyor. Selülitleri parçalayan ve engelleyen ileri teknoloji bir unsur olarak odaklı kavitasyon uygulaması hayli çabuk sonuç veriyor.  

Odaklı Kavitasyon Farkı ve Üstün Yönleri

Avantajlarını düşünecek olursanız odaklı kavitasyon kullanıcı yorumları ise standart kavitasyon işlemlerinden daha etkili, zararsız ama güçlü olduğu yönünde. Aynı şekilde uzman doktorlar da geleneksel kavitasyon yöntemlerindense bu işlemin on kata varan bir güvenlilik sağladığını ifade ediyor. Odaklı kavitasyon olarak adlandırılmasının sebebi de iki kat daha fazla güçle işlemin uygulanmasına olanak tanıyan bölgesel özellikli uygulama olanağı. Standart selülit tedavisi, liposuction, eski kavitasyon işlemlerinden tamamen farklı yapılabilmesini sağlayan ses dalgası kullanımı devrim niteliğinde.

Bu estetik prosedür için odaklı kavitasyon İzmir alternatiflerini incelediğinizde özellikle uzman kadrosuyla kullanıcıları memnun eden birkaç merkeze rastlayacaksınız. Ultrason ve vakum destekli odaklı kavitasyon prosedürü için deneyim sahibi kişilerin yorumları olumlu sonuçları işaret ediyor. Bölgesel incelme sayesinde ideal kilosuna kavuşabilen kişilerde de ileri şekil düzenleme amacıyla kullanılabiliyor. Acı ve operasyon yaşamadan üç bedene kadar incelme şansınız bulunuyor. Tek bölge yağlanma vakalarına öneriliyor; egzersiz destekli olarak yapılırsa kalıcı ve kesin sonuç veriyor.

Odaklı Kavitasyon Uygulaması Sizi Değiştirecek

Ağır kronik hastalıklarınız yoksa, kolay incelmek ve bölgesel yağlardan tamamen kurtulmak için işlemi uygulatabilirsiniz. Bol su tüketimi, egzersiz ve beslenme planlanması işlemin hem kalıcı hem de etkili olması için oldukça büyük önem taşıyor. Gündelik yaşamı aksatmayan bir estetik uygulama olarak çok tercih ediliyor.

Dilerseniz odaklı kavitasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek ve prosedüre dair detayları öğrenmek için profesyonel danışmanlık alabilirsiniz. Rezervasyon yaptırıp iletişim kurmak artık çok kolay. Sade Derma Estetik bu işlemi güvenle yaptırabileceğiniz uzman merkezler arasında öne çıkan bir marka. Yılların tecrübesi ile son teknolojileri bir arada değerlendirebilmeniz için en tanınmış ve prestijli merkezleri seçmelisiniz.

Markalaşmış kalite ve güvencesi ile İzmir Çiğli'de hizmet veren büyük güzellik ve estetik merkezi olan Sade Derma Estetik incelme alanında da iddialı. Uygulama alanı bir hayli geniş bir merkez olduğundan burada odaklı kavitasyon ve alternatiflerini yaptırma fırsatı bulabilirsiniz. Dermatolojik ve estetik işlemleri uzman kadrosuyla ve müşteri memnuniyetini ilk sırada tutarak gerçekleştiriyor.  

 




SIK SORULAN SORULAR

Kavitasyon adı verilen sistem çok yeni bir teknoloji ve çok özel bir ultrason sistemidir. Kavitasyon, sıvı veya yağ dokusuna elastik dalga boyu uygulanmasıyla, sürekli büyüyen baloncuklar oluşturur. Belirli bir boyuta eriştikten sonra şişen bu yağ hücreleri, şok dalgaları ile içe doğru patlayarak enerji formuna dönüşerek yok olurlar. Bölgesel zayıflamada sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

 

Kavitasyon Yerleşmiş bölgesel yağları parçalayıp eritmek, selülitli bölgeleri yok etmek amacıyla kullanılan güçlü bir sistemdir. Ayrıca çatlakların ve cilt sarkmalarının azaltılmasında kullanılır.

Hayır, Kavitasyon ergenlik dönemini tamamlamış herkes için uygundur.

Kavitasyon yöntemi son derece kuvvetli bir uygulamadır. Uygulama esnasında ve sonrasında birkaç saat kadar süren hafif bir ısı hissedilebilir. Onun dışında ağrı ve acı söz konusu değildir.

Ortalama 6 - 10 seans gerekmektedir. Seans aralıkları, haftada 1 seans. Uygulamalar 20 - 30 dakika sürmektedir. Tedavinin sürekliliğini sağlamak için seanslar tamamlandıktan sonra 4 ay boyunca ayda 1 seans gerekmektedir ve sonrasında, sadece üçer aylık aralarla tek seans yapılabilir. Bunlar nadir ve zor görülen vakalarda uygulanmaktadır.

Odaklı kavitasyon uygulaması yağ kitlesini vakum desteği ile direkt hedef alarak yağ kırma işlemini yapar. Normal kavitasyondan 2 kat daha etkili, 10 kat daha zararsızdır. Nano teknolojisi ile yağ kırma gerçekleşir. Yani ses dalgaları sadece vakumlanan bölgedeki yağlara odaklanır. Böylece enerji yalnızca sorunlu bölgede kullanılarak daha etkin sonuçlar elde edilir.

Odaklı kavitasyon her bölge için 30 dakikadır.

Başarılı sonuç için en az 6 seans uygulanmalıdır. Haftada 1 kez düzenli olarak uygulanmalıdır.

En az 6 seans olarak uygulanan odaklı kavitasyonda her bölge için %50 sonuç hedeflenir ve alınır.

Odaklı kavitasyonun en büyük avantajlarından biri ise yağ kırma esnasında cihaz içerisindeki porselen başlıkların verdiği soğuk dereceler ile dokunun toparlanmasını sağlamaktır. Sarkma oluşmadan incelme ve zayıflama görülür.

Günlük su tüketiminin düzenli olması, alkol kullanımına dikkat edilmesi, yoğun bir diyet programı olmasa da dengeli ve doğru beslenmeye dikkat edilmesi, vücut aktivitesinin (spor ve egzersiz) artırılması gibi günlük yaşam rutininde değişimlerle uygulama daha etkili ve başarılı sonuca odaklanır.

Odaklı kavitasyon uygulaması son sistem bir teknoloji olarak ağrı ve acı hissi olmadan konforlu bir şekilde incelmenizi & zayıflamanızı sağlar.

Odaklı Kavitasyon, göbek, bel çevresi, basen, bacak, iç bacak, kol, sırt bölgelerinde uygulanmaktadır.

Kavitasyon uygulaması sırasında parçalanan yağlar karaciğer ve böbrekler aracılığı ile vücuttan atılmaktadır. Bu nedenle uygulama yapıldığı dönemde bol su içmek önemlidir.




Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.tr







Bu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma