Odaklı kavitasyon sayesinde incelme ve sıkılaşma mutluluğu
22 Mart


Onda Soğuk Dalga Terapisi Odaklı Kavitasyon

Odaklı kavitasyon sayesinde incelme ve sıkılaşma mutluluğu

Öncelikle cildin dış yüzeyinden yapılan ultrason esasına dayandığı için kesinlikle cerrahi olmayan bir yöntem olduğunu rahatça söyleyebiliriz.

Odaklı kavitasyon uygulaması, yağ kitlesini vakum desteğiyle direkt hedef alarak parçalıyor. Ses dalgaları da sadece vakumlanan bölgedeki yağlara odaklanıyor. Sonuçta enerji, yalnızca sorunlu bölgede kullanılıyor. Bu da geleneksel kavitasyondan ayrılan en önemli farkı oluyor. Haftada bir kez olmak şartıyla en az 6 seans yapılmalı ki başarılı bir sonuç elde edilsin.

Vakum destekli, odaklı nano kavitasyon uygulaması

Bölgedeki yağı sıvılaştırıyor, yağ hücrelerinin duvarlarını tahrip ediyor ve nihayet depo yağların yapısı bozuluyor. Nanoteknolojik bu uygulama sayesinde yağ dokusu parçalanmış oluyor.

Kavitasyonda kullanılan yöntem, hücrelerin arasındaki boşlukları dolduruyor ve oradaki dokuyu iyileştiriyor. Parçalanan yağ dokusu da kan ve lenf yoluyla vücuttan atılıyor. Çünkü yağ dokusuna ulaşan odaklı ses dalgaları, buradaki dokuyu titreşimle etkiliyor. Seans süresince kulağımıza gelen, ıslığa benzeyen sesin de hiçbir zararı olmuyor.

Bölgesel incelme odaklı kavitasyonda beldeki, karındaki, basendeki, kollardaki, kalçadaki, sırttaki depolanmış yağlar parçalanıyor, yerleşmiş bölgesel yağlar eriyor, selülitli bölgelerdeki dolaşım hızlanıyor ve en güzeli de cildimiz sıkılaşıyor.

Cihaz içindeki porselen başlıklardan bir soğukluk veriliyor. Bu da o dokuyu toparlıyor ve asla sarkıtmadan inceltiyor.

Uygulamadan en yüksek faydayı görebilmek için dikkat edilmesi gerekenleri de sıralayalım:

 

 


Ağrı, acı hissetmeden bölgesel incelme: Odaklı Kavitasyon

Seanslar sonrasında idrarda koyulaşma görülebiliyor. Bu, parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılması demek aslında. Kavitasyon, lenf drenajı da hızlandırıyor ve aşağı yukarı bir hafta sonra yağ ağırlığından kaybetmeye başlıyoruz.

Eritilen yağların vücuttan atılımı için mutlaka uyulması gereken bir kural vardır ki, odaklı kavitasyon işleminden bir gün önce ve bir sonraki gün en az 2,5 litre su içmek... Bu, uygulamadan verim almak istiyorsak, mutlaka dikkat etmemiz ve atlamamamız gereken bir nokta.

Kavitasyon uygulaması, uygulama yapılacak bölgenin alan büyüklüğüne ve oradaki yağ kütlesinin yoğunluğuna göre değişiyor ama ortalama olarak her odaklı kavitasyon seansı 30 dakika sürüyor.

İstikrarlı bir devamlılık için, seanslar tamamlandıktan sonra bile dört ay boyunca ayda bir seansa gitmeliyiz. Daha sonraki süreçte seansları üç ayda bire düşürebiliriz.

Odaklı kavitasyon uygulamasının ilk seansında dahi 2 ila 10 cm arasında bir incelme görülüyor. Gerçi bu tamamen bölgedeki kalınlığa göre değişiyor. Sonraki seanslarda da bu incelme, azalarak devam ediyor. Önce hissedilir bir yumuşama, ardından da sertleşme ve sonunda istediğimiz  küçülmeyi görüyoruz.

 

Bu döneme ilişkin verilebilecek en değerli önerileri bir kez daha tekrarlayalım:

  1. Vücutta fazla miktarda enerji açığa çıktığı için tedaviyi desteklemek adına yağın kullanılmadığı bir diyet uygulamalıyız, yaşımıza göre sağlıklı bir beslenme programı tercih etmeliyiz ve bol su içmeliyiz.

 

  1. Yürüyüş yapmak, hayal edilen sonuca daha hızlı ulaşmayı sağlar. Çünkü bölgesel zayıflama uygulamasına bir de sporu eklersek, sonuç çok daha iyi oluyor.
SIK SORULAN SORULAR

Odaklı kavitasyon uygulaması yağ kitlesini vakum desteği ile direkt hedef alarak yağ kırma işlemini yapar. Normal kavitasyondan 2 kat daha etkili, 10 kat daha zararsızdır. Nano teknolojisi ile yağ kırma gerçekleşir. Yani ses dalgaları sadece vakumlanan bölgedeki yağlara odaklanır. Böylece enerji yalnızca sorunlu bölgede kullanılarak daha etkin sonuçlar elde edilir.

Odaklı kavitasyon her bölge için 30 dakikadır.

Başarılı sonuç için en az 6 seans uygulanmalıdır. Haftada 1 kez düzenli olarak uygulanmalıdır.

En az 6 seans olarak uygulanan odaklı kavitasyonda her bölge için %50 sonuç hedeflenir ve alınır.

Odaklı kavitasyonun en büyük avantajlarından biri ise yağ kırma esnasında cihaz içerisindeki porselen başlıkların verdiği soğuk dereceler ile dokunun toparlanmasını sağlamaktır. Sarkma oluşmadan incelme ve zayıflama görülür.

Günlük su tüketiminin düzenli olması, alkol kullanımına dikkat edilmesi, yoğun bir diyet programı olmasa da dengeli ve doğru beslenmeye dikkat edilmesi, vücut aktivitesinin (spor ve egzersiz) artırılması gibi günlük yaşam rutininde değişimlerle uygulama daha etkili ve başarılı sonuca odaklanır.

Odaklı kavitasyon uygulaması son sistem bir teknoloji olarak ağrı ve acı hissi olmadan konforlu bir şekilde incelmenizi & zayıflamanızı sağlar.

Odaklı Kavitasyon, göbek, bel çevresi, basen, bacak, iç bacak, kol, sırt bölgelerinde uygulanmaktadır.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma