Oksijen Terapi
02 Kasım


Airnergy Oksijen Terapi

Oksijen Terapi

Oksijen Terapi 

 

Kazdağlarına gitmek isteyenler el kaldırsın! Özellikle sizin oldukça ilginizi çekecek bir başlığım var bu hafta! Oksijen Terapi! Adı bile insanı rahatlatmaya yetiyor. 

Bu cümlelerimden de anlayacağınız üzer, Oksijen Terapi uygulaması benim favorilerimden. Özellikle bu yıl daha da anlamadık mı oksijenin kıymetini, soluduğumuz havanın, açık havanın bize olan yararlarını... Corona virüsünün hayatımızı alışılmışın dışında şekillendirmesiyle; izole bir konfor alanı, kalabalıktan uzak sakin tatil yerleri araştırmaya başladık. Kazdağları da tam bu noktada çoğumuzun hayalini kurduğu bir yer değil mi? Şimdi sıkı durun çünkü sizi Kazdağları’na götüremesekte, Kazdağları’nda soluyormuş, saf, temiz oksijen alıyormuş hissiyatına ve lüksüne eriştirebiliriz.  

Oksijen Terapi’ sinin 2 temel amacı vardır; ilk amaç, dokulara yeterli oksijen ulaştırıp bozulmalarını önlemek, ikinci amaç ise var olan hipotermi ve yetersiz oksijenlenmeye yönelik destek sağlamaktır. Kentin kirli havasından, düzensiz beslenmeden, iş, aile veya başka kaynaklı stresten, kötü alışkanlıklardan dolayı cildimizin yıpranıp, canlılığını, sağlığını kaybetmesinden bir çoğumuz şikayetçidir. 

Akciğerlerimize hava yoluyla aldığımız oksijen, kan dolaşımı ile tüm dokulara giderek onları besler ve canlandırır. Oksijen Terapisi ile havadaki oksijen %90’a kadar yoğunlaşır ve böylece sizi daha nemli, adeta bir ormanda temiz hava soluyormuş hissine ve sıhhatine ulaştırır.  

 

Oksijen Neden Önemlidir? 

Şimdi biraz da ciddileşip, oksijenin hatta saf oksijenin cildimize sağladığı yararlardan bahsedelim. 

Oksijen insan vücudunun temel yakıtı olan glikozu, oksidatif yıkımına uğratan ve bunun sonucu olarak hücrelerde daha fazla enerjinin açığa çıkmasını sağlayan bir moleküldür. Vücuttaki glikoz, oksijen eksikliği durumunda oksidatif yıkımına uğrayamaz. Bunun sonucunda vücuttaki enerji üretimi önemli bir ölçüde azalır. Ayrıca vücutta Laktik Asit oluşur ve karaciğerde metabolize olan, yorgunluk yaratan bir yan ürün birikir. Bu yan ürün, özellikle kaslar çok çalıştığı zaman ortaya çıkar ve vücuttaki kramplardan da sorumludur. 

Dokuların oksijen ihtiyacının karşılanamaması, birçok hastalığın altında yatan nedendir. Hatta oksijen eksikliği sonucu bazı hastalık tablolarındaki durum daha da kötüleşmektedir. Büyük şehirlerin kirli havası ve oturmakla geçen yaşam tarzından dolayı vücuttaki oksijen seviyesi düşer. Bu durum mikro seviyede, ham maddeyi oksijene gerek duymadan enerjiye dönüştürmeye çalışan ve aerobik metabolizmaya göre daha verimsiz olan anaerobik metabolizmanın ortaya çıkmasına yol açar. 

Burada bir soluklanalım hanımlar... Malumunuz oksijen, bizim hayatta kalmamızı sağlayan en önemli faktörlerden biridir. Vücudumuzun en büyük organı olan derimiz, cildimiz için de kuşkusuz hayati önem taşımakta. Dolayısıyla cildimizde yeni hücre oluşumunun sağlıklı ve dirençli olmasını sağlayan Oksijen terapi hem mental olarak hem fiziksel olarak size özgüven ve motivasyon sağlar. 

 

Oksijen Terapisini Kimler Uygulamalıdır? 

Oksijen Terapileri herkese güvenle uygulanabilir. Oksijen sadece solunum sorunları olan insanlar için değil, herkes için hayati öneme sahiptir. Oksijen terapi, her gün alınmaya uygundur. Günde 20 dakika uygulanması yeterlidir. 

 

 

Oksijen Terapinin Faydaları Nelerdir? 

Tüm vücudun, dokuların, organların oksijenlenmesini sağlar. 

Vücudu canlandırır ve bağışıklığı artırır. 

Beyne daha iyi oksijen ulaşması sağladığı için zihne canlılık verir. 

Yaşlanma karşıtı ve cilt sağlığında olumlu etkileri vardır. 

Toksin atılımını destekler. 

Sinir sistemini rahatlatır. 

Uyku düzensizliğini giderir 

Migren atakları giderir 

Anti-age etkisi yaratır 

Detox etkisi yapar 

Selülitleri giderir 

Cildi canlandırır 

Alerjik hastalıkları yatıştırır 

Zihinsel performansı arttırır 

Sinir sistemini düzenler 

Dolaşım sistemi yoluyla vücuttaki tüm hücreleri besler ve canlandırır 

Hastalıklarda daha hızlı iyileşme sağlar 

Kalp, beyin ve göz fonksiyonlarınızı destekler 

Göz yorgunluğunuzu azaltır 

Kronik hastalıkların iyileşmesini hızlandırır 

KOAH ve emfizem hastalarının yaşam kalitelerinin artırır 

20 dakikalık, acısız, ağrısız, tertemiz saf oksijen alımı bir nevi terapi! Öğrendiğiniz üzere fayda sağlamadığı şey neredeyse yok! Psikolojimizden tutun da kalp, beyin gibi önemli organlarımızın sağlığına kadar destek ve terapi sağlayan Oksijen Terapi uygulamamız, belki de bu aralar kendinizi ödüllendirmek için yapacağınız en iyi şey olabilir.  

 

 

SIK SORULAN SORULAR

Oksijen Terapi uygulaması sayesinde cildinize doğru zamanda, doğru miktarda ve kaliteli oksijen uygulaması yapılır. Bu sayede hücrelerinizin kendini yenilemesi ve canlandırması için gereken enerjinin üretilmesi sağlanır.

Uygulaması süresi kişilerin ihtiyacına uygun olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat 20 dakikalık bir seansta bile gözle görülür bir gelişme kaydedilmektedir.

 

Oksijen terapi uygulaması sayesinde cilt yenilenmeye ve canlanmaya başlar. Aynı zamanda sinir sistemi fonksiyonlarında gelişme sağlayarak; nefes alma, kalp atışı, kan basıncı, metabolizma ve hormon üretimi gibi önemli fonksiyonların düzenlenmesinin yanısıra;

 • Tüm vücudun, dokuların, organların oksijenlenmesini sağlar.
 • Vücudu canlandırır ve bağışıklığı artırır.
 • Beyne daha iyi oksijen ulaşması sağladığı için zihne canlılık verir.
 • Yaşlanma karşıtı ve cilt sağlığında olumlu etkileri vardır.
 • Toksin atılımını destekler.
 • Sinir sistemini rahatlatır.
 • Uyku düzensizliğini giderir
 • Migren atakları giderir
 • Anti-age etkisi yaratır
 • Detox etkisi yapar
 • Selülitleri giderir
 • Cildi canlandırır
 • Alerjik hastalıkları yatıştırır
 • Zihinsel performansı arttırır
 • Sinir sistemini düzenler
 • Dolaşım sistemi yoluyla vücuttaki tüm hücreleri besler ve canlandırır
 • Hastalıklarda daha hızlı iyileşme sağlar
 • Kalp, beyin ve göz fonksiyonlarınızı destekler
 • Göz yorgunluğunuzu azaltır
 • Kronik hastalıkların iyileşmesini hızlandırır
 • KOAH ve emfizem hastalarının yaşam kalitelerinin artırır

Akciğerlerimize hava yoluyla aldığımız oksijen, kan dolaşımı ile tüm dokulara giderek onları besler ve canlandırır. Oksijen terapisi, diğer bir adıyla nazal yöntem ile havadaki oksijen % 90’a kadar yoğunlaşır ve böylece sizi daha nemli, adeta bir ormanda temiz hava soluyormuş hissine ulaştırır.
Oksijen terapisinin 2 temel amacı vardır; ilk amaç dokulara yeterli oksijen ulaştırıp bozulmalarını önlemek, ikinci amaç ise var olan hipotermi ve yetersiz oksijenlenmeye yönelik destek sağlamaktır.

Oksijen Terapisi herkese güvenle uygulanabilir. Oksijen sadece solunum sorunları olan insanlar için değil, herkes için hayati öneme sahiptir. Özellikle cilt bakımı, cilt yenileme gibi ihtiyaçları olan herkes rahatlıkla oksijen terapi yaptırabilir.

Tüm vücudun, dokuların, organların oksijenlenmesini sağlar.

Vücudu canlandırır ve bağışıklığı artırır.

Beyne daha iyi oksijen ulaşması sağladığı için zihne canlılık verir.

Yaşlanma karşıtı ve cilt sağlığında olumlu etkileri vardır.

Toksin atılımını destekler.

Sinir sistemini rahatlatır.

Uyku düzensizliğini giderir

Migren atakları giderir

Anti-age etkisi yaratır

Detox etkisi yapar

Selülitleri giderir

Cildi canlandırır

Alerjik hastalıkları yatıştırır

Zihinsel performansı arttırır

Sinir sistemini düzenler

Dolaşım sistemi yoluyla vücuttaki tüm hücreleri besler ve canlandırır

Hastalıklarda daha hızlı iyileşme sağlar

Kalp, beyin ve göz fonksiyonlarınızı destekler

Göz yorgunluğunuzu azaltır

Kronik hastalıkların iyileşmesini hızlandırır

KOAH ve emfizem hastalarının yaşam kalitelerinin artırır

Oksijen Terapi her gün alınmaya müsait bir uygulamadır. Uygulama toplam 20 dakika sürer.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma