Online Diyet ve Motivasyon Grupları
28 Nisan


Diyet Danışmanlığı Bireysel Online Beslenme

Online Diyet ve Motivasyon Grupları

WHATSAPP DESTEKLİ ONLİNE DİYET VE MOTİVASYON GRUPLARI

Yaşam tarzınızı bir günde değiştirmek oldukça zordur. Bu nedenle, yeni bir beslenme düzenine alışacağınız bu süreçte; diyete yavaş yavaş başlamak çok daha iyidir. Bir aktiviteyi alışkanlık haline getirebilmek için gerekli minimum süre 21 gündür. 
21 gün diyeti, bedeniniz üzerinde psikolojik açıdan iyileşme sağlamasıyla birlikte en popüler diyet programları arasında yerini almaktadır. Kilo vermek isteyen bireyler öncelikle kilo vermek istediğini zihnine yerleştirmesi gerekmektedir. Öncelikle diyetinizi yarıda bırakmamanız gerektiğini unutmamanız gerekir. Böylelikle 21 gün diyet listesini uygulayarak zayıflama fırsatını elde edebilirsiniz.


Şekersiz 21 gün diyetinde karşılaşılan en büyük zorluklardan biri, sağlıksız yiyeceklere ve şekere bir süre boyunca güle güle demektir. Bu nedenle, doğru bir başlangıç yapmak, süreklilik açısından önemlidir. Diyet yapmaya karar verdiyseniz öncelikle şekerden ve şeker içeren bütün besinlerden uzak kalmanız gerekmektedir. Bu süreç içerisinde hem şekerden uzaklaşacaksınız hem de beslenme alışkanlıklarınızı değiştirme fırsatını elde ederek sağlıklı bir yaşamın keyfini çıkarabileceksiniz.


Grup şeklinde olan bu diyet programlarımız motivasyonunuz açısından da oldukça destekleyici oluyor. Diyet başlangıcında tartı sonuçlarımızı fotoğraflayıp paylaşıyoruz. Ve haftalık tartı günlerimiz oluyor bu da ne kadar kilo verdiğimizi görmemiz ve motivemizin artması bakımından oldukça yardımcı oluyor.
Her günün menüsü farklı oluyor ve Menüler 1 gün öncesinden grupta paylaşılıyor.
Her hafta başlangıcında o haftanın menülerinde olan besinlerin bulunduğu alışveriş listeleriniz yine gruptan atılıyor.
Her gün su takipleriniz(min. 2 litre) ve adım takipleriniz(min. 10bin adım) yapılıyor.
Genelde menülere tam uyum bekliyorum fakat elimizde olmayan aksiliklerden dolayı menüde yazan besine ulaşamadığınızda ya da temin edemediğinizde alternatifler sunuluyor.


21 gün boyunca;


Kek ve kurabiye gibi fırın ürünleri


Börek, çörek gibi hamur işleri


Dondurma


Tuzlu ve tatlı krakerler


Hazır yiyecekler


Dondurulmuş mezeler


Beyaz ekmek


İşlenmiş ve paket ürünler


Şerbetli tatlılar


İçindekiler kısmında ilave şeker yer alan herhangi besinlerden tamamen uzak duruyoruz.
Kaçınılması gereken içecekler;


Hazır meyve suları


Taze sıkılmış meyve suları


Aromalı kahve ve çaylar


Sıcak çikolata


Gazı içecekler(kola, fanta, gazoz gibi)


Likör


Kokteyller

 

Şekerle tatlandırılmış herhangi bir içecek

 

21 gün diyeti için 1 günlük örnek diyet listesini sizlerle paylaşmak isterim:

Kahvaltı(10:00)

Yeşillikli ve peynirli omlet (1 adet yumurta + dereotu + 2 yemek kaşığı lor peynirli gibi)

1ince dilim tam buğday ekmeği(25g)

Yeşilçay

Ara öğün(13:00)

1 dilim ananas + 2 tam ceviz içi

Ara öğün(15:00)

Detoks çayımız

Akşam(18:00)

Sebzeli karnıyarık

1 kase cacık

 

Dyt. Mine M. Erkan
Sade Derma Estetik

SIK SORULAN SORULAR

Sağlıklı kilo kaybının haftada 0,5-1kg arasında olması gerektiği Dünya Sağlık Örgütü’nün önerisidir. Obez ve morbidobez bireylerin kilo veriş hızı daha fazla olmaktadır. Ancak aylık 6 kg üzerindeki ağırlık kaybı sağlık sıkıntılarının ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

 

Fazla kilolarınızı uzun bir sürede aldığınız halde kısa sürede kilo kaybı yaşamaya çalışmamalısınız. Unutulmamalıdır ki, sağlıksız ve hızlı kilo kaybı sonucunda kiloların geri alınması kaçınılmazdır.

Diyet yaparken dengeli besin içeriği oluşturulmamış, farklı besin çeşitliliği sağlanmayan, enerji miktarını çok kısıtlayan diyetler bedeni inceltmekten ziyade kas kaybı ve en çok da yüzün çökmesi ile sonuçlanmaktadır. Bu nedenle bu yanlışlara düşmemek gerekir.

Sağlıklı kilo vermek ve verilen kiloları geri almamak için diyetinizde ekmeğe yer vermeniz gerekiyor. İştah kontrolü sağlamak, bel çevresindeki yağlardan daha çabuk kurtulmak ve tatlıya karşı isteğin azaltılması için her öğün 1-2 dilim tahıllı ekmeklerin tüketilmesi gereklidir.

 

Metabolizmanın hızlı çalışması ve sağlıklı kilo kaybının sağlanabilmesi için azar azar sık sık yemek gerekmektedir. Uzun süren açlıklarda metabolizma yavaşladığı gibi vücut tüketilen besinleri depo etmeye yönelecektir.

Yetişkin bir bireyin günlük 10-12 su bardağı (yaklaşık 2litre) su içmesi gerekmektedir. Vücutta kan dolaşımının düzenli sağlanabilmesi ve metabolizmanın hızlı çalışması için bu miktarın altında tüketilmemesi önerilmektedir.

Öncelikle uyguladığınız diyet programı bir uzman diyetisyen tarafından size uygun şekilde hazırlanmış olmalıdır. Fakat bunun yanında gün içerisinde bol su tüketerek ve spor yaparak vücudunuza enerji sağlayabilirsiniz.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma