Ozon tedavisi ile yılları geri alıyoruz..
25 Temmuz

Ozon tedavisi ile yılları geri alıyoruz..

Mevcut sağlığı korumak ve yıllarla birlikte vücuttan kaybedilenleri olabildiğince geri kazanmak ozon uygulamasındaki ana hedefimiz. Ozon tedavisi; tamamlayan, destekleyen ve olumlu etkisini düşük risk oranına ve medikal tedavilerin eşliğine dayandırmaktadır.

 

Ozon tedavisi vücuda ilk yöntem olarak iğneyle deri altına enjekte edilerek bir diğer yöntemde de terle vücutta açılan gözeneklerle doğal yoldan alınır. Bu iki yöntemde de önemli olan ilk şey, ozonu vücuda güvenli bir şekilde vermek. Her şeyden önce ozon tedavisini klasik tıp yöntemlerinin dışında ya da karşısında durmayan bir sağaltım şekli olarak yorumlamak gerek. Dokulara ulaşan oksijen miktarının büyük ölçüde artmasını sağlayan ozon tedavisine güvendiğiniz bir uzman hekime danışarak önerileri doğrultusunda başlanmasında hiçbir sakınca yok. Aksine medikal ozon, güvenilir ellerde etkisi tartışılmaz bir tedavi metodudur.

 

Ozon tedavisinin nadir olsa da görülen yan etkileri; basınçla doğru orantılı orta kulakta travma, görmede bulanıklık, klostrofobi atağı gibi o esnada ortaya çıkabilecek ender sonuçlara neden olabilir.

 

Fakat ozon terapisi esnasında oksijen miktarı arttığı için çevre dokulara ulaşan oksijen miktarı da artar. Damar hastalıkları önde olmak üzere birçok hastalığın tedavisini mümkün kılması da bu yüzdendir.

Ozon tedavisinin katkıları;

 

Ozon tedavisi sayesinde birçok kronikleşmiş hastalığın tedavisinde de başarılı sonuçlar elde ediliyor.

 

Ozon tedavisinde temel amaç, kalıcı bir iyileşme sağlanması için hücre yenilenmesini tetikleyecek reaksiyonu yaratmak. Klasik fizik tedavi yöntemlerinden çok daha hızlı sonuç veren bir tedavi olduğunu söylemek mümkün.

 

Zira hücre yenilenmesini hızlandırdığı için eklem ağrıları, kireçlenmeler, bel ve boyun fıtıkları gibi rahatsızlıklarda da uygulanıyor.

SIK SORULAN SORULAR

Sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Ozan sauna ile ısı derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus ediyor. Ozonlu buhar sauna ile vücudunuz bir seansta 200 ila 450 arasında kalori harcar. Böylelikle yağlama ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp, buharlı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağlayarak kilo vermeye yardımcı bir sistemdir.

Ozonun uygulanmasının yasak olduğu hastalıklar son derecede sınırlıdır. Alyuvarlarda bir enzim eksikliği ile birlikte seyreden Favizm olarak adlandırılan hastalıkta, ileri derecede kansızlık ve kanla ilgili bazı rahatsızlığı (kanama pıhtılaşma hastalıkları ) olan hastalara uygulama yapılmaz.

Bu bakımdan uygulama öncesi bazı laboratuar analizleri yapılarak durum denetlenmelidir. Ayrıca tiroid bezinin aşırı derecede çalışarak normalden çok fazla hormon salgılaması durumunda, aşırı alkol alımında ozon önerilmez.

Kronik ve tekrarlayıcı pankreatitler, Yeni gelişmiş kalp enfarktüsü ve kanamanın aktif olarak devam ettiği bazı hastalıklar ozon tedavisinin yapılmasını engelleyen hastalıklardır.

 • Detoks etkisi
 • Dolaşımı hızlandırır
 • Böbrek fonksiyonlarını düzenler
 • Vücut direncini arttırır
 • Hormon sistemlerini aktive eder
 • Yorgunluğu giderir; zindelik verir
 • Ağrı giderici etkisi vardır
 • Mikroplardan arındırır
 • Hücre yenileyerek gençleştirme
 • Selülit giderir ve oluşumunu engeller
 • Stresi azaltır

Kişiye göre belirlenmekle birlikte Ozon Sauna uygulama seansı en az 30 en fazla ise 40 dakika sürmektedir.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma