Popo Kaldırma & Şekillendirme İçin Neler Yapılabilir?
16 Mart


LPG Cellu M6 Endermolab Vücut VellaShape Vücut Warpsculpt Rollshape

Popo Kaldırma & Şekillendirme İçin Neler Yapılabilir?

Popo Kaldırma & Şekillendirme İçin Neler Yapılabilir?

Son zamanların en revaçta estetik kaygılarından biri de, popo estetiği. Vücudumuzun tam ortasında tüm vücudumuzun duruşunu ve hatlarını belirleyen popo ve kalça bölgemizin daha dolgun, sıkı, yuvarlak ve dik oluşu kum saati dediğimiz vücut formuna sahip olmamızı da sağlıyor. 

Son bir kaç yıl içinde Instagram'da bir çok kişide ve Influencer'ların bahsettiğimiz bu popo şekline ve kalkıklığına sahip olduğunu gözlemlemişsinizdir. Zaten görmemek imkansıza yakın. Popo kaldırma işlemiyle belli bir popo estetiğine kavuşmuş insanların sık sık verdiği kalıplaşmış bir poz bile var.  

Peki nasıl oluyor da moda olur olmaz bir çok insan bir anda 'Brezilya Popo' su olarak da bilinen bu dolgun, yuvarlak, dik popo ve kalça hatlarına sahip olabiliyor? Bu sorunun birden çok basit cevabı Sade Derma Estetik'te yanıtlanıp, uygulanabilir. En basitinden, ağrısız sızısız, yorulmadan, vakit harcamadan, ameliyatsız ve dolayısıyla modifikasyonsuz popo kaldırma işlemlerinden sizin için en uygunu hangisi gelin birlikte öğrenelim.

1- Warpsculpt: Güzellik ve estetik dünyasının litaratüründe 'karın kası ve popo şekillendirme' olarak geçen uygulama kaslara etki eden bir uygulama olarak oldukça revaçta. Çünkü siz sadece yüzüstü uzanıp, rahatınıza bakarken; yüksek yoğunluklu elektromanyetik dalgalar kaslarınızı hedef alıp onları iyice çalıştırıyor. Seansın ilerleyen dakikalarında artık pek de hissedip umursamayacağınız, küçük kasılmalar oluşuyor sadece. Yaklaşık 30 dakika içinde 20000 squat ve mekik yapmışçasına kaslar çalıştırılmış oluyor. Bu mucizevi teknoloji sayesinde 2 ila 3 hafta sonunda istenilen popo kaldırma estetiğine kavuşmuş oluyorsunuz.

2- Vellashape Vücut: Bölgesel incelme ve şekillendirme için tercih edilen uygulama Vellashape Vücut, radyo frekans, Infared, Vakum ve Roller Masaj dörtlüsünün oluşturduğu bir çalışma sistemiyle uygulanır. Deri ve kas arasındaki yağ dokusunu inceltip, eritmeye yöneliktir. Dolayısıyla istenilen popo kaldırma ve şekillendirme için ideal bir uygulamadır.

3- Reformer Pilates: Önerdiğimiz uygulamalardan zaman ve teknik olarak farklılık gösteren Reformer Pilates, bir yaşam biçimini şart koşar. Fakat uzun vadede sağlıklı, fit ve ışıldayan bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Popo kaldırmadan, sinir stres yönetimine kadar etki edebilen bu vücut egzersizi son dönemlerde herkesin merak saldığı gözde bir uygulamadır.

4- LPG Vücut: Bir başka mekanik cilt uyarım tekniğine sahip olan LPG Vücut uygulaması, deriden kasa tüm cilt katmanlarını uyaran ve bu sayede yeniden şekillenmesini sağlayan bir teknolojiye sahiptir. Üç seans sonunda %71 oranında sıkılık, bel çevresinde 5,2 cm incelme ve %67 oranında selülitlerde azalma görülür.

5- Rollshape: Uzakdoğu masaj tekniklerinin teknolojiyle buluştuğu eşsiz uygulama Rollershape, pozitif iyon salgılaması sayesinde bölgesel zayıflamayı ve estetik görünüme kavuşmayı mümkün kılar. Yalnızca özel bambu roll'ler üzerine hafifçe oturup, bu mekanizmanın özellikle popo ve kalça kısımlarında yarattığı mucizevi etkiyi gözlemleyebilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR

Bambu malzemesi insan tenine en yakın malzemelerden biri olması nedeni ile tenle çabuk etkileşim göstererek kan akışını daha hızlandıran bir mekanizmadır.

Renklerin vücuttaki oluşturduğu terapidir. Renkler hormonlar üzerinde olumlu etkiler oluşturarak cilde pozitif iyon yükler. Vücut dengesi ve direnci, ruh dinginliği için etkilidir.

Rollshape enerji harcamadan, ağrı ve acı hissetmeden, otomatik roll masaj sistemi ile vücudunuzda herhangi bir hasar oluşturmadan, diğer yöntemlere oranla daha fazla başarı gösteren etkili bir selülit giderme yöntemidir.

Haftada 2 seans olarak önerilir. Her seans 30 dakikadır.

30 dakikalık bir seansta 250-350 kalori yakımı gerçekleşir.

Spora eşdeğer değildir fakat sporu destekler. Çünkü vücut şekillendirme için üretilmiş ve uygulanan son sistem teknolojidir.

Radyo frekans ısının kolajenleri uyarması nedeni ile minimal oranda çatlaklara iyi gelir fakat tam anlamıyla bir çatlak giderme bakımı değildir.

Vakum ve radyo frekans sistemlerinin birleşimi ile oluşan uygulamada selülitli bölgeyi vakumlayan başlıktaki roller’ların radyo frekans ısısını cilt altına ileterek kolajenleri uyarıp kan dolaşımını hızlandırarak selülitli bölgeyi yeniden yapılandırır. Selülit gidermede başarılı sonuçlar oluşturan bir uygulamadır.

Radyo Frekans, Infrared, Vakum ve Roller Masaj sistemlerini bir arada barındıran bölgesel incelme uygulamasıdır.  Vakum yöntemi ile deri ve kas arasındaki ince yağ dokusunu yakarak incelme ve sıkılaşma sağlar.

Yağ fazlalığı olan, sıkılaşma ve şekillenme ihtiyacı olan her bölgede olduğu gibi sırt bölgesinde de uygulanabilir.

En az 6 seans olarak önerilir.

Haftada 2 kere uygulanmalıdır. Her seans 30 dakikadır.

Bacak, İç Bacak, Popo, Bel, Simit Bölgesi, Sırt, Göbek, Kol, Yüz, Boyun, Dekolte.

Selülitlerde 3 seanstan sonra %67 oranında bir azalma görülür. 

Beslenmeye ve egzersize (kollar, sırt, karın, bel, uyluklar vb.) dirençli belirli alanları hedeflemeyi ve inceltmeyi mümkün kılar.

Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

LPG Uygulaması ile birlikte hücreler, dermisin yoğunluğunu kendiliğinden geri kazanması için kolajen, hiyaluronik asit ve elastin sentezlemeye devam eder ve hücre yenilemesini sağlanır.

Rollshape seçili dalgalar ile kolajen yenilemesini sağlar. Böylece kolajen liftler ciltte kümeleşir, kalınlaşır ve esnekliğini yeniden kazanarak cildinizin yenilenmesini sağlar.

Karın Kası ve Popo Şekillendirme için geliştirilen teknoloji yani; 
WarpSculpt tüm dünyada bir ilki temsil eder. Karın kası yapmak, kalçalarını şekillendirmek, daha sıkı kollar ve formda bacaklar için geliştirilmiş, kasların çalıştırılmasına yönelik uygulanan son sistem bir teknolojidir.

WarpSculpt için özel bir hazırlık yapmak gerekmiyor. Eğer karın kaslarını hedef alıyorsanız, sırt üstü, eğer popo bölgesini tedavi etmek istiyorsan yüz üstü rahatça uzanmanız yeterli oluyor. Yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerjisi hedef bölge kaslarına gönderilmeye başladığında, kasılmaları hissediyorsunuz.

30 dakika boyunca, kasılmalar bir algoritmayı takip ediyor. Bazen daha hızlı bazen daha yavaş bazen daha güçlü oluyor. Başta çok yoğun hissedebiliyorsunuz ama çoğu insan birkaç dakika içerisinde alışıyor.

WarpSculpt'ın elektromanyetik enerjisi kaslarınızın kendi yaptığınız egzersizler ile erişebileceğinden çok daha güçlü bir şekilde kasılmasını sağlıyor.

Ortalama 30 dakika süren seans sonrasında terlemeden, acı çekmeden 20000 mekik ya da squat yapmış gibi oluyorsunuz.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma