Cilt bakımı tutkusu
16 Mayıs


Profesyonel Cilt Bakımı

Cilt bakımı tutkusu

Evde günlük cilt bakımında kullandığımız temizleme jelleri ve sütleri, köpükler ve tonikler cildin sadece yüzey tabakasını temizliyor. Oysa derinlere ulaşarak cildin medikal bakımını yapan bir uygulamaya ihtiyaç var.

 

Cildimizin sağlığı için göstermemiz gereken özen ve vermemiz gereken bakım, yalnızca sivilce tedavisi, hücre onarımı, nem oranının düzenlenmesi, ince çizgilerin azaltılması için değil; hormon etkisi ya da dış faktörler diyebileceğimiz UV ışınları, makyaj, sigara, stres, yanlış beslenme ile yıpranan, örselenen cildi yenilemek için başvurulması gereken, hayatımıza dahil etmemiz gereken bir alışkanlık.

 

Cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler

 

  1. Cilt tipi belirlendikten sonra seçilen ürünlerin içerikleri çok önem kazanıyor. Mesela yoğun ve fazla etkili ise bu hassas ciltler için doğru olmayacaktır. 
  2. Cilt bakımı yaparken deriyi tahriş etmeyecek ve yıpratmayacak ürünler kullanılmalı.
  3. Kullanılan cilt bezleri, keseleri, silindirler ve benzeri aletlerin yapısı yumuşak olmalı.

Dermokozmetik profesyonel ürünler ile yapılan cilt bakımı da çok çeşitli olabiliyor. Örneğin akneli bir cilt için, yağlı ya da kuru ciltler için, sarkmalara ve kırışıklara karşı uygulanan bakım yöntemleri birbirinden farklı oluyor.

Cilt bakımı yaptırırken yaş da önemli bir faktör. Genç ve problemsiz ciltlerde daha yumuşak bakımlar tercih ediliyorken 40 yaş ve üzerinde cildin kolajen ve elastin miktarı azalmaya, cilt elastikiyetini kaybetmeye başladığı için yaşlanma karşıtı yoğun bakımlar yaptırmak ve mutlaka bir dermatoloji uzmanına baş vurmak gerekiyor.

Profesyonel cilt bakımının amacı:

 

  1. Cildin doğal nem ve yağ dengesini korumak. Bu şekilde ciltte sivilcelenme, kuruma, kırışmanın önüne geçmek; ciltten toksin atılımını sağlamak.
  2. Ölü hücrelerin soyulmasıyla tazelenmiş bir cildi açığa çıkarmak.
  3. Yıpranmış cildi ihtiyaç duyduğu oksijene, kolajene kavuşturmak.
  4. Dolaşımı artırarak daha iyi ve zinde hissettirmek.

 

Cilt bakımının aşamaları:

 

Bakımda ilk önce cilt analizimiz yapılıyor ve ardından varsa yüzümüzdeki makyajın arındırılmasıyla bakıma başlanıyor. Cildin peeling ile ölü tabakadan soyulması,  cildimizin ihtiyaç duyduğu besleyicilerin cilde kazandırılması belki de en önemli an. Bakım esnasında kan ve lenf dolaşımını hızlandırmak için çeşitli masaj teknikleriyle de destekleniyor. Ölü hücrelerden ve yağdan arındırılan, dolaşımı hızlanan cildin de oksijen ve besin değeri artıyor. Canlanan deri, akışı hızlanan kan, açılan gözenekler, sağlanan nem dengesi ve nihayetinde elastikiyeti artan, ölü hücrelerden arınmış, tüm kirlerden temizlenmiş taptaze bir cilt...

İşte böyle doğru yöntemle temizlenen ve nemlendirilen, toksinlerden arındırılan cilt nefes almaya, canlanmaya ve yenilenmeye başlıyor. Doğru ellerde cilt bakımı yaptırmak, bir zaman sonra alışkanlıktan öte bir tutkuya dönüşüyor.

 

 

SIK SORULAN SORULAR

Yüz + dekolte bölgesine uygulama yapılır.  El+kol+yüz masajı da uygulamaya dahildir.

1,30 saatlik zamanınızı cilt bakımı seansında geçirirsiniz.

Temizleme (peeling) + Yoğun buhar + Sıkma (siyah nokta temizlemesi) + Maske + Serum veya vitamin takviyesi + Güneş koruyucu ve masajla seans sonlandırılır.

Yoğun akneli ciltlerde birkaç gün daha yoğun sivilcelenme oluyor. Akne veya siyah nokta sorunu olmayan ciltlerde herhangi bir aksi tepki oluşmaz.

Akciğerlerimize hava yoluyla aldığımız oksijen, kan dolaşımı ile tüm dokulara giderek onları besler ve canlandırır. Oksijen terapisi, diğer bir adıyla nazal yöntem ile havadaki oksijen % 90’a kadar yoğunlaşır ve böylece sizi daha nemli, adeta bir ormanda temiz hava soluyormuş hissine ulaştırır.
Oksijen terapisinin 2 temel amacı vardır; ilk amaç dokulara yeterli oksijen ulaştırıp bozulmalarını önlemek, ikinci amaç ise var olan hipotermi ve yetersiz oksijenlenmeye yönelik destek sağlamaktır.

Oksijen Terapisi herkese güvenle uygulanabilir. Oksijen sadece solunum sorunları olan insanlar için değil, herkes için hayati öneme sahiptir. Özellikle cilt bakımı, cilt yenileme gibi ihtiyaçları olan herkes rahatlıkla oksijen terapi yaptırabilir.

Tüm vücudun, dokuların, organların oksijenlenmesini sağlar.

Vücudu canlandırır ve bağışıklığı artırır.

Beyne daha iyi oksijen ulaşması sağladığı için zihne canlılık verir.

Yaşlanma karşıtı ve cilt sağlığında olumlu etkileri vardır.

Toksin atılımını destekler.

Sinir sistemini rahatlatır.

Uyku düzensizliğini giderir

Migren atakları giderir

Anti-age etkisi yaratır

Detox etkisi yapar

Selülitleri giderir

Cildi canlandırır

Alerjik hastalıkları yatıştırır

Zihinsel performansı arttırır

Sinir sistemini düzenler

Dolaşım sistemi yoluyla vücuttaki tüm hücreleri besler ve canlandırır

Hastalıklarda daha hızlı iyileşme sağlar

Kalp, beyin ve göz fonksiyonlarınızı destekler

Göz yorgunluğunuzu azaltır

Kronik hastalıkların iyileşmesini hızlandırır

KOAH ve emfizem hastalarının yaşam kalitelerinin artırır

Oksijen Terapi her gün alınmaya müsait bir uygulamadır. Uygulama toplam 20 dakika sürer.

Solaryum teknolojisiyle bronzlaşma; güneş ile aynı görevi gören cihazın yaydığı, kontrollü ve belirli ışınların, mekanizmaları harekete geçirmesiyle mümkün oluyor. Solaryum, mekanizmaları harekete geçirmek için kontrollü ve belirli seviyelerde ışın verilir. Solaryumun, doğal güneş ışınından tek farkı; solaryumda ışınların, optimal fayda sağlayacak şekilde kombine ve filtre ediliyor oluşudur.

Gerek internette gerekse de kulaktan dolma bilgilerle çevremizden birçok kez Solaryumun zararlı olabileceğiyle ilgili şeyler duyup, okumuşuzdur. Ancak işin aslı öyle değil çünkü Solaryum makineleri, güneş ışığının insan sağlığını teşvik eden, olumlu yönde destekleyen etkilerini kullanılabilir hale getirmek amacı ile üretildi. Oldukça uzun zamandır da her mevsim bronz kalmak isteyenlerin tercihi olmuştur. Solaryum, mekanizmaları harekete geçirmek için kontrollü ve belirli seviyelerde ışın verilir. Solaryumun, doğal güneş ışınından tek farkı; solaryumda ışınların, optimal fayda sağlayacak şekilde kombine ve filtre ediliyor oluşudur. Bu da oldukça sağlıklı, orijinal ten renginize uygun düzeyde, istediğiniz seviyede bronzluğa sahip olmanızı sağlayan en belirgin özellik olarak öne çıkmaktadır. 

16 yaşından büyük, herhangi bir cilt rahatsızlığı bulunmayan herkes Solaryum'a girebilir.

Solaryum orijinal ten renginize ve istediğiniz bronzluk seviyesine göre tek seansta sonuç veren bir teknolojidir. İstenilen bronzluğu koruyabilmek için ek cilt bakım ürünü kullanılması tavsiye edilir.

Solaryum teknolojisiyle bronzlaşma; güneş ile aynı görevi gören cihazın yaydığı, kontrollü ve belirli ışınların, mekanizmaları harekete geçirmesiyle mümkün oluyor. İşte bu nokta oldukça önemli hanımlar... Solaryum, mekanizmaları harekete geçirmek için kontrollü ve belirli seviyelerde ışın verilir. Solaryumun, doğal güneş ışınından tek farkı; solaryumda ışınların, optimal fayda sağlayacak şekilde kombine ve filtre ediliyor oluşudur. Bu da oldukça sağlıklı, orijinal ten renginize uygun düzeyde, istediğiniz seviyede bronzluğa sahip olmanızı sağlayan en belirgin özellik olarak öne çıkmaktadır.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma