Protez tırnaklarla gelen kusursuz görünüm
17 Temmuz


Protez Tırnak Kalıcı Oje

Protez tırnaklarla gelen kusursuz görünüm

Dayanıklı, kusursuz pürüzsüzlükte ve hayal edilen uzunlukta tırnaklara sahip olmak istiyorsanız protez tırnak sizin için biçilmiş bir kaftan. Doğal görünümü sayesinde kendi tırnağınız gibi sizinle bütünleşiyor ve büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Kırılmaya müsait tırnakları olanlar için protez tırnak, büyük bir kurtarıcı; oje tazelemeye vakti olmayanlar için de bu kurtarıcı, kalıcı oje.

Tırnaklarında veya ellerinde mantar gibi bir hastalık taşıyanlar için protez tırnak yaptırmak son derece yanlış olur; telafisi mümkün olmayan sonuçlara sebebiyet verir. Bunun için hassas bir cilde sahip olanların dahi öncelikle bir dermatoloji uzmanına danışması ve sonrasında bu pratik güzellik sırrından faydalanması gerekiyor.

Kalıcı Oje, Kalıcı Güzellik

Aynı zamanda protez tırnağa da yapılabilen bir kalıcı oje uygulamasının, tırnak yeme alışkanlığı olanların bu sorununu çözmek için başvurduğu alternatif bir yöntem olarak da çok etkili olduğunu söylemek mümkün.

Uygulama esnasında hijyen kuralları, dikkat edilmesi gereken en önemli husus. Fakat protez tırnak eğitimi almış, tecrübeli kişilere emanet edildiği takdirde doğal tırnağa zarar vermesi söz konusu olmayacaktır. Herhangi bir aksi duruma karşı önlem almak için işlem öncesinde ellerinize UV korumalı bir krem sürmeyi unutmayın, yeter. Protez tırnakların zarar görmemesi için asetonsuz oje çıkarıcılar ve kağıt törpüler tercih edilirse 4 hafta boyunca kullanılabilir ve sonra yine bir uzman elinde çıkarılıp doğal tırnakların havayla temas etmesi ve dinlendirilmesi sağlanabilir.

Bulaşıkları elde yıkarken ya da temizlik yaparken eldiven kullanmak da protez tırnaklarınızı daha sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam edebilmeniz için aklınızdan çıkamamanız gereken bir detay.

Protez Tırnakta Oje Sanatı

Nail Art bir diğer tanımıyla  tırnak süsleme sanatı, tırnakların yapısındaki kusurları kapatmak için de kullanılabilir. Taş, boncuk, pul, sim, akrilik boya, çıkartmalar yardımıyla hayal ettiğiniz tüm renkleri ve desenleri tırnaklarınızda taşıyabileceğiniz bir  dokunuş; tırnak bakımınızın son aşaması olarak da yaptırılabilir. İstediğiniz her deseni, her figürü fırça yardımıyla tırnaklarınıza  resmedilmesi deneyimini bizimle birlikte yaşamanızı diliyoruz. Tırnaklarınızda kalıcı ve size özel bir iz olsun isterseniz nail art gibi hoş, artistik ve ustalık isteyen bir uygulamayla artık şık ve bakımlı ellere kavuşmak, zannedildiği kadar zahmetli değil.

 

 

 

SIK SORULAN SORULAR

Kalıcılığı kişinin kendi tırnak yapısı ve tırnak yatağına göre değişir. İlk uygulamadan sonra yapılan düzenli ara bakımlarla istenilen kalıcılıkta kullanılabilir.

Tırnak yapısı çok kısa veya tırnak yeme problemi varsa protez tırnak uygulamasından sonra 15.gün bakıma gelmesi gerekmektedir. Yoksa tırnak ayrılma dönemine geçmeye başlayacaktır. Bu tür tırnak sorunları yok ise uygulamadan sonra 20-25 günde bir ara bakımlar yapılır.

Evet, yapılabilir. Çok ufak tırnak olduğunda bile protez yapılabilir. Tırnak yeme sorunu olan kişiler için protez tırnak bir tedavi yöntemidir.

El tırnaklarında 2 hafta, ayak tırnaklarında ise 3 haftaya yakındır.

Normal ojeden farklı olarak solüsyonlar ve cihazla yapmış olduğumuz bir uygulamadır. Bunun ekipmanları ve eğitimi olan uzmanlar tarafından yapılması önerilir.

Kalıcı oje özel işlemlerle uygulandığı gibi yine aynı özel işlemlerle de çıkarılır. Yani asetonla çıkarma işlemi yapılmaz.

Kısa olacak şekilde de protez tırnak uygulaması yapılır.

Kendiniz koparmaya, çıkarmaya çalışmanız halinde tırnaklarınıza zarar verir.

2 saat protez tırnak uygulama süresidir.

Özel solüsyonlar ile veya medikal tırnak bakımları için özel olan freze makineleri ile uzmanınız tarafından çıkarılmalıdır.

Hayır zarar vermez. Hiç çıkarmadan sürekli olarak kalıcı oje uygulaması devam ederse evet, zarar verir.

Evet. Kalıcı oje üzerine normal oje sürülür.

El tırnaklarında 2 hafta, ayak tırnaklarında ise 3 haftaya yakındır.

Her ikisi de mevcut. Fırça ile uzmanımız çizim de yapıyor, sticker yapıştırma da kullanılıyor.

İstediğiniz çizimler uzmanımız tarafından tırnağınıza resmedilir.

Ojenizin değişim süresine kadar (3 hafta) dayanıklı. Fakat büyük boy taşlarda dikkatli kullanım gerekir. Bir yere takılma gibi durumlarda çıkar.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma