Saçlar Dışardan Beslenir Mi?
25 Mart

Saçlar Dışardan Beslenir Mi?

Saçlar dışardan beslenir mi?

Cevabım EVET! Saç ve tırnaklarımızı içerden beslediğimiz kadar dışardan da beslememiz önemli. Tırnak ve saç sağlığı istiyorsak bunun anahtarı bol protein, vitamin(sebze-meyve), bol su ve sağlıklı yağlardan geçiyor. Her yağ değil tabii ki. Özellikle orta zincirli yağ asitleri oranı fazla olan bitkisel yağlar. Bunlar Hindistan cevizi yağı, avokado yağı gibi yağlardır. 

Önemli nokta saçlarınıza sağlıklı bir başlangıç yapmadan önce saçlarınızın bulunduğu durum. Çok kırık, işlemlerden yanmış ise uçlarından kestirmeyi göze alalısınız. Unutmayın ki yanmış saçlar asla düzelmez. Yanmış bir kağıt gibi düşünün. Asla geri dönüşü yoktur. Ancak sadece kırık ve kuruluk varsa  uçlarından biraz kestirip saçın nefes almasını sağlayarak işe başlayın. 

Her gün su için, her sabah yumurtanızı yiyin özellikle  gün içinde ara öğünlerde badem mutlaka tüketin. Porsiyonlar tabii ki önemli. Sağlıklı diye ölçüsüz yemeyin. Her sabah 1 yumurta, 5-10 arası badem tüketmekte fayda var. 2-2.5 litre de su içilecek.

Tüm bunlardan sonra yani içeriyi tam anlamıyla ve doğru besledikten sonra saçları dışardan beslemeye geldik.
Önemli malzemeler:

-E vitamini ampul
-Bemiks ampul 
-Hindistan cevizi yağı(soğuk sıkım)
-Argan yağı
-Hint yağı
-Tatlı badem yağı
-Kozalak yağı

Bu malzemeleri karıştırıp saça dipten sona kadar yedirdikten sonra 3-4 saat bekletmek haftalık yapacağınız bakımların en iyisi olacaktır. Malzemeler ayrı ayrı da kullanılabilir. Önemli olan düzenli şekilde kullanmaktır. Doğa karşılığını her zaman verir.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma