Selülit Masajları ve Kremleri
19 Temmuz


G5 Selülit Masajı

Selülit Masajları ve Kremleri

Selülit günümüzde pek çok kadının sorunu haline gelmiş olan dolaşım bozukluğudur. Deri altındaki yağlanmanın düzensiz bir şekilde yığılması ile meydana gelir. Vücudun özellikle basen ve kalça bölgesinde daha yoğun olarak ortaya çıkar. Dolaşım bozukluğuna bağlı olarak deri altında ortaya portakal kabuğuna benzer bir görünüm çıkar. Söz konusu rahatsızlık daha çok kadınlarda görülür. Günümüzde selülitli görünüme çare olması için çeşitli selülit kremi ve selüliti gideren masaj aletleri ile çeşitli selülit masajı teknikleri geliştirilmiştir. 

Selülit Nedir?

Selülit dolaşım bozukluğu sonucunda oluşan estetik kaygıları zedeleyen deri altında oluşan bir görünümdür. Yağ hücrelerinin etrafında sıvı birikir. Zamanla bu sıvılar nedeniyle şişlikler oluşarak deri altındaki portakal kabuğundakine benzer bir görünüm oluşmasına sebep olur. Selülitin tıptaki adı hidroliodistrofidir. Derinin alt kısmındaki tabakada yağ dokusu bulunur. Bu yağ dokuları bağ dokusu arasına sıkışırsa selülit adı verilen oluşum ortaya çıkar. 

Selülit çoğunlukla aşırı kilolu olmakla karıştırılır. Pek çok kadının sıkıntısını çektiği selülit sorunu nedeniyle kalça, basen ve bacaklarda istenmeyen kötü bir görünüm oluşur. Selülit çoğunlukla kadınlarda ortaya çıkar. Bunun sebebi ise erkeklerde östrojen hormonunun oldukça düşük bir düzeyde bulunmasıdır. Östrojen hormonu vücutta daha fazla yapın depolanmasına yol açar. Bu hormon arttıkça bağ dokusu arasına hapsedilen yağ dokusu miktarı da artarak selülitli görünümü meydana getirir. Hareketsiz yaşam tarzı, dengesiz ve sağlıksız beslenme, dolaşım sisteminin bozuk olması, az su tüketmek, spor yapmamak ve kalıtsal yatkınlık gibi etmenlere bağlı olarak selülit görülme olasılığı artış gösterebilir. 

Fazla kilo alma sonucunda yağ hücreleri basen, üst bacak ve kalçada biçimsiz bir şekilde depolanır. Selülitin oluşmasının tek nedeni fazla kilolu olmak değildir. Aynı zamanda kısa süre içerisinde fazla kilo alıp vermek de selülite yol açan bir diğer unsurdur. Genç veya yaşlı fark etmeksizin her yaştan kişide selülit görülebilir. Günümüzde hemen hemen kadınların %80’inde selülit mevcuttur denilebilir. 

Selülit 3 ayrı kısma ayrılarak incelenir. 1. seviyedeki selülit çoğunlukla gözle görülemeyecek kadar az miktardadır. Ancak deri parmak arasına sıkıştırıldığında portakal kabuğu görünümü belirir. 2. seviyedeki selülit oluşumu ise göz ile hafif de olsa görülebilir. Bu seviyedeki selülit kısa sürede yok edilebilir. 3. seviyedeki selülit ise oldukça belirgin bir görünüme sahiptir. Yok edilmesi için uzun süreli bir programa, selülit kremi ve selülit masajı gibi destekleyici uygulamalara ihtiyaç duyulur.

Selülitin yok edilmesi için radyofrekans ve dermastamp gibi teknikler de oldukça etkilidir. 

Selülit Neden Olur?

Selülit kadınların yaklaşık %80’inde görülen bir rahatsızlıktır. Üst kol, üst bacak, basen ve kalçada yaygın olarak görülür. Kilolulara ek olarak ve zayıf kişilerde de selülit oluşumu ile karşılaşılabilir. Yaşlanma ile birlikte selülitlerin varlığı kalıcı hale gelir. Selülitin ortaya çıkmasında pek çok unsur yer alır. İşte selülit neden olur sorusuna verilebilecek başlıca cevaplar:

Selülit Nasıl Tedavi Edilir?

Kadınların büyük çoğunluğunda görülen selülit estetik kaygıların oluşmasına yol açar. Yalnızca estetik değil ilerlemiş bir selülit oluşumunda ateş, ağrı ve kanama bile görülebilir. Bu nedenle selülitin bertaraf edilmesi oldukça önemlidir. Selülit tedavisi kapsamında yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

1. Su tüketimi

Vücudun toksinlerden, ödemden arınması için yaşamsal faaliyetin temeli olan su oldukça önemlidir. Su tüketimine gösterilen özen sayesinde dolaşım sistemi hızlandırılır, , metabolizma hızı artar, ödem tutulması engellenir. Cilt sağlığı korunur. Böylece selülit oluşması önlenir.

2. Kötü alışkanlıklardan uzak durulması

Sigara ve alkol tüketimi vücudun ödem toplamasına yol açar. Ayrıca kahve ve asitli içecekler de selüliti tetikler. Bu yüzden söz konusu içeriklerin hiçbiri tüketilmemelidir.

3. Rahat ve bol kıyafetlerin giyilmemesi

Dar kıyafetlerin dolaşım sistemine zarar verir. Vücudu saran kıyafetler ile yüksek topuklu ayakkabılar selülit oluşumunu arttırır. Bu yüzden daha düz ayakkabılar ve rahat kıyafetler giyilmelidir.

4. Dengeli beslenme

Selülitin temelinde kilo fazlalığı yer alır. Fazla kilodan kurtulmak ve sağlıklı beslenebilmek için yağ tüketimi azaltılmalı, protein ve sebze tüketimine ağırlık verilmelidir. Kızartma, hamur işi ve şekerli gıdalardan uzak durulmalıdır.

Selülit masajları: Kan dolaşımını arttırmak ve dolaşım sistemini desteklemek için selülit masajları oldukça yararlıdır. 

5. Sıcak ve soğuk su uygulaması

Sıcak ve soğuk su birbiri ardına vücuda uygulandığında kan dolaşımı hızlandırılır. Özellikle güne başlarken yapılan bu uygulama ile selülütle etkili bir şekilde mücadele edilebilir.

6. Selülit kremleri

Selülit kremlerinin tek başına yararlı olduğu söylenemez. Ancak yürüyüş veya egzersiz gibi aktivitelere katılmadan önce önce sürülen kremlerin selülitle mücadele de katkısı olduğundan söz edilebilir.

Manuel Selülit Masajı Nedir?

Bu masaj türü kan dolaşımının ve lenfatik dolaşımın arttırılması amacıyla yapılır. Deri altındaki kan dolaşımı manuel selülit masajı sayesinde artış gösterir. Vücuttaki kanın bacaklardan yukarı göğse doğru çıkmasına katkı sağlar. Manuel selülit masajında vücudun belirli noktalarına bası uygulanır. Böylece bazı lenfatik düğümlere bası uygulanmış olur.

Manuel selülit masajının uygulanması 15 dakikadan 25 dakikaya kadar sürebilir. Çeşitli selülit kremleri kullanılarak yapıldığı takdirde masajın etkisi daha da arttırılır. Bu selülit masajı kalça, basen, göbek, üst bacak kısmına yapılabilir.

G5 Selülit Masajı Nedir?

 Bu masaj kendi adını taşıyan özel bir masaj aleti ile yapılır. Üst kol, üst bacak, basen, kalça gibi bölgelere ek olarak hemen hemen tüm vücuda uygulanabilen bir tekniktir. Hızlı bir titreşim dalgası ve iterek sıkıştırmak suretiyle selülitli bölgelerde kan dolaşımı hızlandırılıp, yağ yakımının arttırılması hedeflenir. G5 masajı sayesinde kan dolaşımı hızlandırılır, kişi yok edilmesi zor olan bölgesel yağlanmadan kurtulur. G5 masajı yüksek şiddette titreşim verir. Bu sayede vücuttan ödemin de atılmasını sağlar. Laktik asitin de hücrelerden atılmasını sağladığı için kişinin yorgunluktan kurtularak daha enerjik hissetmesini sağlar. 

G5 selülit masajı özellikle kalça, bacak ve popoya uygulanır. Toplamda 5 seanslık bir kür halinde uygulanan bu masaj türünde her bir seans yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir.

G5 Selülit Masajının Yararları Nedir?

G5 selülit masajında yüksek frekanslı ses dalgası kullanılır. Bu ses dalgaları sayesinde de yağ yakımı hızlandırılır. Cilt gerginleşir ve daha genç bir görünüm kazanır. G5 selülit masajı sağlığa yararlı olan bir uygulamadır. Kişinin ödem atmasına ve bölgesel olarak zayıflamasına katkı sağlar. Masaj sayesinde vücut ağrıları hafifletilir, yağ dokusu parçalanır, toksinler atılır ve kan dolaşımı hızlandırılır. 5 seans sonunda büyük ölçüde selülitin yok edildiği görülür. Selülit masajının uygulanma sıklığı selülitin yoğunluğuna göre çeşitlilik gösterir. Eğer selülit oldukça fazla ise her gün bile selülit masajı yapılabilir. Orta düzeydeki bir selülit için de haftada 1 kez uygulanacak olan masaj yeterli gelmektedir.

Alanında uzman estetisyenler ve son teknoloji ürünü cihazlar sayesinde Sade Derma Estetik Merkezi’nde selülitsiz ve daha ince bir vücuda kavuşabilirsiniz.

 

SIK SORULAN SORULAR

Yağ hücrelerinin etrafında sıvı toplanıp şişlik oluşturarak, cilt yüzeyinin portakal kabuğu görünümünü almasıdır.

G5 selülit masajı, manuel selülit masajı (el ile) işlemleri uygulanmaktadır.

G5 masajı kendi adını taşıyan aletle yapılır. Hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile selülitli bölgelerin yakılmasını sağlar.

Cildin mezoderm tabakasına, dermiş ve hipodermise girecek şekilde, çok küçük iğne uçları sayesinde az miktarda enjeksiyon uygulanarak yapılması uygun görülen selülit tedavisidir.

Kas sistemi üzerinde hareket ederek cildin sarkmasını azaltır, kas elastikiyetini arttırarak selülitten kurtulunur.

Elektro therapi cilt yüzeyi, cilt altı dokuları ve derin kas gruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılarla aktive edilmesidir. Elektro terapi sadece incelme için değil selülit tedavisinde de kullanılabilen son teknolojiye uygun bir tekniktir.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma