Selülit Nedir? Neden Olur?
04 Eylül

Selülit Nedir? Neden Olur?

Çok uzun yıllardır, özellikle kadınların, en büyük sorunlarından biri portakal kabuğu görünümü ile cildimizde beliren selülitlerdir. Bir çoğumuz cildimizde ortaya çıkan bu görüntüden rahatsız olmakla birlikte onun tam anlamıyla ne olduğunu bilmemekte ve tam da bu nedenle bir çaresi olmadığından yakınıp dururuz. Fakat bir sorunun çözümü için atılması gereken ilk ve en önemli adım o sorunun kaynağını öğrenmektir.

Şimdi gelin hep birlikte bu önemli adımı atalım ve selülitle mücadelemize başlayalım!

Öncelikle selülit, cilt yüzeyinde çukurlu - tümsekli şekilde oluşan ve genellikle basen, karın ve uyluk bölgelerinde görülen lokalize estetik problemidir.

Selülit Nedir? Nasıl Oluşur?

Cildimizin üst katmanlarının altında ciddi miktarda yağ hücresi depolanır. Küçük bağ dokusu bantları bu yağ hücrelerinin arasına dik bir şekilde yerleşmiştir ve cildimizin üst katmanlarını daha derin dokular ile birbirine bağlar.

Bu bantlar, normal büyüklükteki yağ hücrelerine yeterli boş alanı tanıyan mini cepler oluşturur. Fakat yağ hücreleri genişlemeye başladığında bantlar yağ dokusunu bir file gibi sıkıştırmaya başlar ve selülitler oluşur!

Selülit Neden Olur?

Selülitin oluşumu sırasında cildimizde neler olduğunu öğrendik. Peki bu yağ hücreleri neden genişler? Yani selülit neden olur?

Selülitin nedeni tıbbi açıdan kesin ve net olarak henüz bilinmiyor. Fakat deri altındaki bağ dokusu ile yağ tabakası arasındaki etkileşimin bir sonucu olduğu anlaşıldı. Bunun yanında selülitin olası nedenlerini sayacak olursak;

Oldukça sağlıklı bir yaşam süren, düzenli egzersiz yapan kadınlarda da selülit oluşabilir. Vücuttaki yağ oranının dağılımı da selülit oluşumuna sebep olabilir.

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit tedavisi için oldukça farklı yollar vardır. Fakat her şeyden önce sağlıklı bir cilt için cilt bakımı içeriden başlar. Bu nedenle eğer düzenli ve sağlıklı beslenmiyor, kafein içeren içecekleri yüksek oranda tüketiyor ve egzersiz yapmıyorsanız, işe buradan başlamanızı öneririz.

Bunun yanında selülit masajı ile tedavi, yazının başında bahsetmiş olduğumuz, genişleyen yağ hücrelerine doğrudan müdahale edilmesini sağlamaktadır. Sade Derma Estetik olarak uyguladığımız Manuel Selülit Masajı ve G5 Selülit Masajı ile selülitinizle mücadeleyi siz kazanabilirsiniz!

SIK SORULAN SORULAR

Elektro therapi cilt yüzeyi, cilt altı dokuları ve derin kas gruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılarla aktive edilmesidir. Elektro terapi sadece incelme için değil selülit tedavisinde de kullanılabilen son teknolojiye uygun bir tekniktir.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma