Selülit Tedavi Edilebilir Mi?
15 Mart


LPG Cellu M6 Endermolab Vücut Onda Soğuk Dalga Terapisi VellaShape Vücut Hydroshape Rollshape Airnergy Oksijen Terapi

Selülit Tedavi Edilebilir Mi?

Selülit Tedavi Edilebilir Mi?


Portakal kabuğu görünümlü kabusumuz Selülitler hiç de portakal kabuğu kadar zararsız ve masum değiller aslında! Hemen hemen her kadının muzdarip olduğu bu estetik cilt probleminin yıllardır asıl kaynağı da bulunamıyor maalesef... Özellikle kalça, uyluk ve karın bölgesinde oluşan bu çukurlu tümsekli cilt probleminin bir çok oluşma sebebi olabilirmiş! Sağlıksız beslenme, ani kilo alımı ve kaybı, genetik faktörler, hormonal değişiklikler, zararlı alışkanlıklar hatta giydiğimiz kıyafetler bile sebep olabiliyormuş! 

Derinin altında biriken ve genişleyerek yer yer büyüyüp dağılan yağ hücreleri ile cilt yüzeyine doğru dik uzanan septaların bir araya gelmesiyle oluşan selülit aslında üç çeşittir.

1. Dereceden Selülit yatarken, otururken ve ayakta dururken görünmeyen, yalnızca elinile baskı yaptığınızda belli belirsiz görünen selülit tipidir. 

2. Dereceden Selülit ayakta dururken belirginleşen selülit tipidir.

3. Dereceden Selülit her duruş, oturuş pozisyonunda bariz gözle görünen selülit tipidir.

Yaşlısından gencine, kilolusundan zayıfına her kadında rastladığımız bu cilt problemine çözüm üretmekten, tamamen kökünü kazımaktan başka bir çaremiz kalmıyor bizimde... Düşmanımızı daha yakından tanıdığımıza göre onu yok etmek için ne yapabiliriz gelin biraz da bunları konuşalım!

1- G5 Selülit Masajı: G5 adını taşıyan cihazın hızlı titreşimi sayesinde iterek sıkıştırma yöntemiyle yapılan, bir selülit tedavi masajıdır. Tedavide masaj, krem, radyofrekans ve dermastamp genellikle en iyi sonucu veren uygulama içi grubudur.

2- Vellashape Vücut: Radyofrekans, vakum ve masaj sistemleriyle temelinde selülitlerin tedavisine yönelik bir çalışma prensibi vardır. Uygulama yapılan bölgeye verilen sıcaklık sayesinde yağ hücreleri erirken yeni kolajen ürtimiyle ciltteki bağ dokuları yenilenerek selülitin oluşturduğu çatlakların onarımını sağlar.

3- LPG Vücut: Cilt yüzeyinden deri altı dokulara kadar yeniden bir şekillenme ve onarım sağlayan mekanik cilt uyarım teniği LPG; kan dolaşımını ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların vücuttn atılmasını sağlamakta, vücudu sıkılaştırmakta ve selülit oluşumunu ve giderimini sağlamaktadır. Üç seans sonrasında selülitlerde %67 oranında azalma görülmektedir.

4- Rollshape: Selülit giderme mucizesi olarak da anılan, Uzakdoğu masaj tekniklerinin teknolojiyle buluşmasıyla ortaya çıkan Rollshape, özel bambu rulolar ile pozitif iyonlar salgılayarak bölgesel yağlarınızdan kurtulmanızın yanı sıra selülitlerinizden de kurtulmanızı sağlar.

5- Hydroshape: 10 metrekare kişisel kabin içerisinde son derece steril ve size özel hazırlanan ozonlu su içinde pedal çevirerek uygulanan Hydroshape, 30 dakikada  400-600 kalori yakmanızı sağlar. Bununla birlikte tüm kasları çalıştırırken, tüm vücudunuzun sıkılaşmasını sağlar. Kromoterapi (Renk Terapisi) özelliği ile vücuttaki renk farklılıklarını dengeler. Tüm bu faydaları tabiatıyla selülitlerin de onarımına destektek ve oluşmasını engeller.

 

SIK SORULAN SORULAR

Yağ hücrelerinin etrafında sıvı toplanıp şişlik oluşturarak, cilt yüzeyinin portakal kabuğu görünümünü almasıdır.

G5 selülit masajı, manuel selülit masajı (el ile) işlemleri uygulanmaktadır.

G5 masajı kendi adını taşıyan aletle yapılır. Hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile selülitli bölgelerin yakılmasını sağlar.

Cildin mezoderm tabakasına, dermiş ve hipodermise girecek şekilde, çok küçük iğne uçları sayesinde az miktarda enjeksiyon uygulanarak yapılması uygun görülen selülit tedavisidir.

Kas sistemi üzerinde hareket ederek cildin sarkmasını azaltır, kas elastikiyetini arttırarak selülitten kurtulunur.

Hydroshape 10 m2'lik kişisel kabinde, ozonlu su içiresinde bisiklet binme yöntemi ile incelme sağlayan bir cihazdır. Özellik Avrupa ve ABD’de sıkça tercih edilen incelme, kilo kaybetme, selüliti yok etme, vücuttaki fazla suyu atma, kas gelişimi ve kuvvetlenmesi gibi etkileri ile kendini kanıtlamış yenilikçi ve yüksek teknolojik bir uygulama şeklidir.

 

Hydroshape zayıflamada son teknoloji niteliğindedir. Suyun iyileştirme gücünü teknoloji ile birleştirdiği için hem zayıflama hem de rahatlama sağlar.

Suyun direncini kullanır. Bunun sonucunda yaptığınız hareketlerdeki etkiyi normalinden 12 kat daha fazla hissedersiniz.

Sizi yormaz aksine masaj etkisi yaratarak bedeninizi rahatlatır.

30 dakikalık uygulama süresi boyunca 400 ile 600 arası bir kalori harcamanızı sağlar.

Hydroshape  sonrasında duş almanıza gerek kalmaz. Ayrıca işlem bedenin alt kısmında çalıştığı için saçlarınız bozulmaz, makyajınız akmaz

İzmir’de Hydroshape uygulaması yalnızca Derma Estetik’te bulunmaktadır.

 • Sağlıklı bir şekilde zayıflatır.
 • Suyun direnci havadan 12 kat daha fazla olduğu için kısa sürede kilo verdirir.
 • Masaj özelliği ile selülitleri giderir.
 • Bölgesel zayıflama sağlar.
 • Fizyoterapi işlevi görerek beli ağrısını giderir.
 • Bacakları çalıştırarak kas oranını arttırır.
 • Karın kaslarını aktive eder.
 • Vücuttaki fazla suyu atarak şişkinliği önler.
 • Renk terapisi(kromoterapi) ile ruhunuza iyi gelir.

 

 • Hydroshape sizi yormadan kısa sürede zayıflatır.
 • Sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlar
 • Bölgesel zayıflamanıza yardımcı olur.
 • Vücuttaki ağrıları azaltır ve fizyoterapi işlevi görür.
 • Etkisini hızlıca gösterir, saatlerinizi harcamanız gerekir.
 • Spor öncesi ve spor sonrası vaktinizi almaz.
 • Hydroshape sonrasında duş almanız gerekmez.
 • Saçınız bozulmaz, ojeleriniz çıkmaz ve makyajınız sabit kalır.

 

Ciddi bir sağlık sorunu yaşamayan herkes hydroshape yapabilir. Kondisyonlu olmanıza gerek yoktur. Suyun etkisi ile fazla efor sarf ettirmediği için sizi yormaz ve vücudunuzda ağrılara sebep olmaz.

Hydroshape suyun içinde uygulandığı için yanınızda bikininizi veya mayonuzu almanız yeterli olacaktır.

 

Yaklaşık 30 dakikalık seanslar şeklinde ilerlenir. Hydroshape’e dilediğiniz kadar devam edebilirsiniz.

Jinekoloğunuz bir sakınca görmediği sürece Hydroshape uygulaması hamileler için uygundur. Suyun kuvveti ve direnci sayesinde hamileler kolaylıkla yapabilir.

Kan dolaşımını artırır; dolaşım bozukluğunu giderir; cildi sıkılaştırır; selülit gidermede yardımcıdır.

Mevsime göre yaz-kış kullanımı olarak suyun sıcaklık veya soğukluk dereceleri ayarlanabiliyor.

Rakamsal olarak şu kadar kilo kaybedilir gibi bir hedef vermemiz mümkün değil. Fakat 30 dakikalık 1 seansta enerji harcayarak 400-600 kalori yakıp ödemden kurtuluyorsunuz. Buna bağlı olarak seanslarınızı destekleyecek şekilde günlük beslenmenize de dikkat ettiğinizde yaptığınız sporun mutlaka etkisi olarak kilo kaybı da gerçekleşecektir.

İncelme, kilo kaybetme, selüliti yok etme, vücuttaki fazla suyu atma, kas gelişimi ve kuvvetlenmesi, kardiovasküler dirençte artış, lenf drenajı gibi etkileri ile bir seans boyunca suyun içinde bisiklete bindiğinizde 16 jakuzi jeti bedeninize masaj yapar ve ozonterapi, kromaterapi özellikleri sizi rahatlatır.

Suyun direnci havadan 12 kat fazla olduğu için 30 dk’lık bir seans boyunca suda bisiklete binmek, 400 ­- 600 kalori yakılmasını ve vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlar. 

Kromaterapi (renk terapisi) ışını özelliği, suya farklı renkler yansıtarak psikolojik olarak kişiye rahatlama sağlar. 
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma