Striort metodu ile çatlaklara elveda
25 Şubat


Andulasyon Terapi

Striort metodu ile çatlaklara elveda

STRIORT METODU İLE ÇATLAKLARA ELVEDA

İstatistiksel olarak her üç kadından birinde görülen deri çatlakları, genellikle kilo alıp verme dönemlerinde ve hamilelik sırasında ortaya çıkarak derinin orta tabakasının yırtılmasıyla oluşuyor.

Vücuttaki hormonal değişiklikler deri çatlakları oluşumunda büyük rol oynuyor. Cildin bağ dokusunun elastikiyetinin kaybolmasına neden oluyor. Çatlak izleri de elastik liflerin kopmasından ve bozulmasından dolayı meydana geliyor.

Deri çatlakları gebelikte, ergenlikte, vücut geliştirme çalışanlarda, hormon tedavisi görenlerde ya da bazı ilaçların yan etkisi olarak rastlanıyor. Strialar, vücudun tüm bölgelerinde görülebiliyor. Özellikle de yağ miktarının fazla olduğu vücut bölgelerinde kendini gösteriyor. En yaygın olarak da karın, göğüsler, iç bacaklar, yanak, üst kollar, sırt, baldırlar, kalçalarda karşımıza çıkıyor. Veriler söylüyor ki kadınların ortalama %80’inde hamilelik esnasında deri çatlağı ile yüzleşiliyor.


Bu strialar, hayati risk taşımayan ya da vücut fonksiyonlarını etkilemeyen deri lezyonları aslında ve ne yazık ki yüzde yüz düzelebilen bir durum değil. Striaların rengi ve derinliği zamanla azalıyor fakat tamamen kaybolması mümkün olmuyor.

Çatlak tedavisinde devrim niteliğinde bir yöntem

Striort yöntemi, zararsız ve cerrahi olmayan teknolojik bir uygulama. Genç hücrelerin üretimini tetikliyor. İlk seans itibari ile yüksek oranda iyileşme ve başarı sağlanıyor. Her bir seansın 90 dakika sürdüğü 3 seansta ortalama %80 oranında çatlaklar onarılıyor. Anestezi kullanmaksızın güvenli bir teknikle tedavi ediyor. Uygulama sonrası bakım ürünlerinin düzenli ve doğru bir şekilde kullanımı son derece önemli oluyor. Ev bakımı aksatıldığı veya yapılmadığı takdirde uygulamadan sonuç alınması da haliyle mümkün olmuyor. Kakao yağı, E vitamini takviyesi bakımın bir parçası olabiliyor.

Seans süreleri, deri çatlaklarının derinliğine ve yerine bağlı olarak değişiyor. Her danışanın duyarlılığı da farklı oluyor. Her üç haftada bir 1 seans yapılması gerekiyor. Her şeyin yolunda gittiği bir süreçte de 3 seans öneriliyor. Uygulama sonrası bazı bölgelerde hafif de olsa sızlama ve kaşıntı hissiyatı yaşanabiliyor.

Striort yönteminde hedefler:

 Çatlakların onarım süresi boyunca dikkat edilmesi gerekenler:

Uygulamanın muhtemel riskleri de göz ardı edilmemeli. Tedaviye olumlu cevap vermeyen danışanlar olabilir ya da bazı kişilerde lekelenmeler oluşabilir. İşlem öncesi bu ihtimaller hakkında mutlaka açık olunmalı ve doğru bilgi verilmeli.

SIK SORULAN SORULAR

Striort, üç seans uygulanır. Seans sayısı, kişinin çatlak sorununa göre de belirlenir.

Striort seansları ayda 1 kez gerçekleşir.

Striort seans süresi 90 dakikadır.

Striort uygulaması ile 3 seansta %80 oranında başarı sağlanarak yıllardır sorununuz olan çatlaklardan kurtulmanızı sağlar.

Striort; Göbek, Göğüs, Dekolte, Kol, İç Bacak, Bacak, Popo bölgelerinde güvenle uygulanabilir.

Striort uygulamasında genel olarak acı hissiyatı yoktur. Bazı bölgelerde bir miktar sızlama ve kaşıntı hissi oluşabilir.

Genel olarak acı hissiyatı yoktur. Bazı bölgelerde bir miktar sızlama ve kaşıntı hissiyatı oluşturur.

Uygulama yapılan bölgenin 15 gün boyunca güneşe maruz kalmaması gerekmektedir. Bu nedenle genellikle kışın yapılması önerilmektedir. Fakat uygulama yapılan bölgeyi çok fazla güneşe maruz bırakmamak ve yüksek faktörlü güneş koruyucusu kullanmak koşulu ile yazın da uygulanabilmektedir.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma