Yaz Geldi! Vizon Kirpik ile Denizde ve Havuzda Makyajsız Güzellik
21 Temmuz

Yaz Geldi! Vizon Kirpik ile Denizde ve Havuzda Makyajsız Güzellik

Gözler yüze ifade katan en önemli unsurdur. Anlamlı ve etkileyici bakış elde etmek isteyen kişilerin dikkat ettiği ilk nokta ise kirpiklerin görünümüdür. Dolgun ve uzun kirpikler sayesinde yüzün ifadesi değiştirilebilir, kişi kendisini daha güzel ve etkileyici hissedebilir. Eskiden uzun ve dolgun kirpikler elde edebilmek için pek çok kişi takma kirpik kullanma yöntemini seçmekteydi. Takma kirpik ise hem uygulaması zor, kirpiklere zarar veren ve gözlerde ağırlık hissi oluşturan rahatsız edici özelliklere sahip olan bir güzellik ürünüdür. Takma kirpiklerin bu zorlayıcı yönlerine alternatif olarak vizon kirpik geliştirilmiştir. Vizon kirpik nedir diye düşünüldüğünde kişinin kendi kirpikleri üzerine eklenen yapay kirpikler ile gerçekleştirilen kirpik ekleme yöntemi olduğu cevabı verilebilir. Vizon kirpik sayesinde kirpiklere rimel sürmeye gerek kalmaz. Günlük makyaj için harcanan zaman dilimi kısalır. Özellikle yaz aylarında ağır makyajdan kaçınan ancak yine de güzel görünmek isteyen kişilerin öncelikli tercihi olarak vizon kirpik son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir.
 

Vizon Kirpik Nedir?

Vizon kirpik ipek kirpik ve sentetik kirpikten sonra geliştirilmiş olan bir güzellik ürünüdür. Önceden takma kirpiklerle dolgun ve sık kirpik görünümü elde edilmeye çalışılırken vizon kirpik sayesinde bu görünümü elde etmek oldukça kolaylaşmıştır. Vizon kirpik nedir diye düşünüldüğünde takma kirpiğin 1 aya kadar bir süre kalıcı olan kullanımı pratik hali olan bir kirpik ekleme yöntemidir denilebilir. Vizon kirpik sayesinde hem doğal görünen hem de gözlere ağırlık yapmayan yüksek hacimli kirpikler elde edilebilir. Bu güzellik ürünü sayesinde her gün takma kirpik takıp çıkarmak için uğraşmaya gerek kalmaz. Ağrı sızı hissetmeden 7 kat daha yoğun kirpik görünümüne oldukça kısa süren bir uygulama sonunda kavuşulur. Kirpiklerin arasına ve üzerine eklenen vizon kirpik parçaları özenli kullanımı gerektirir. Vizon kirpik ne kadar süre kalır diye düşünüldüğünde bu kirpiklerin 21 gün gibi uzun bir süreye kadar dayanıklılık gösterdiği bilgisi edinilmiştir. Kişinin doğal kirpikleri üzerine eklendiği için kendi kirpiği ile aynı anda dökülür. Dökülen vizon kirpik parçaları eğer istenirse yenilenebilir. 21 günlük süre sonunda bakım yapılarak vizon kirpiklere hem ekleme hem de yenileme yapılır.
 

Vizon Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

Günümüzde güzelliğine önem veren kadınlar arasında vizon kirpik kısa sürede yaygınlaşmış olan popüler bir kirpik ekleme yöntemi olarak kabul edilir. Özellikle makyaja fazla zaman harcamak istemeyen, rimel sürmeden dolgun ve uzun kirpikleri olmasını isteyen kişilerin öncelikli tercihi haline gelmiştir. Yaz aylarında deniz ve havuzdan çıktıktan sonra suya dayanıklı rimellerin bile aktığı sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Her ortam ve koşulda bakımlı görünmek isteyen hanımların bu durumda ilk tercihi gözlerin sahip olduğu ifadeyi korumak olduğu için vizon kirpik ilk tercihler arasında yer alır. Vizon kirpik suya, deniz ve havuza dayanıklıdır. Kişinin kendi kirpikleri üzerine eklenir. Vizon kirpik ne kadar süre kalır diye düşünüldüğünde ortalama kullanım süresinin yaklaşık olarak 21 günden 1 aya kadar olduğu bilgisi edinilmiştir. Kişinin her bir kirpiğinin üzerine vizon kirpik taneleri tek tek eklenir. Kişinin doğal kirpiği koptuğunda vizon kirpik de kopar. 

Vizon kirpik alanında uzman olan kişiler tarafından 1 veya 2 saatlik bir zaman dilimi içerisinde kişinin kirpiklerine eklenebilir. Özenli kullanıma bağlı olarak 3 veya 4 hafta içerisinde kirpiklere bakım uygulanması gerekir. Eksilen kirpikler yerine eklenerek vizon kirpiklerin kullanımına devam edilir.
 

Vizon Kirpiklerin Tercih Edilme Nedeni Nedir?

 

Vizon Kirpik Uygulaması Yaptıran Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Vizon kirpikler kişinin kendi kirpikleri üzerine tek tek eklenir. Bu yüzden gözler fazla ovuşturulmamalıdır. Kirpiklere gelecek şekilde yüze peeling yapılmamalıdır. Eğer göz makyajı yapıldıysa pamukla fazla baskı uygulanmadan göz makyajı çıkarılmalıdır.

Vizon kirpik bitkisel ve göze zarar vermeyen yapıştırıcılar ile Vizon Kirpikler kendi kirpiklerimize tek tek eklenir. Bazı kişilerde bu yapıştırıcıya karşı alerjik reaksiyon geliştirilebilir. Bu sebeple yapışkan uygulamaya başlamadan önce mutlaka cildin küçük bir kısmına sürülerek herhangi bir alerjik tepki oluşup oluşmadığı gözlenmelidir. Eğer alerjik bir tepki oluşursa kesinlikle vizon kirpik uygulaması yapılmamalıdır.  

Vizon kirpiklerin yapışkanı uygulama esnasında kesinlikle gözle temas etmemelidir. Bu gibi bir olumsuzluğun oluşmaması için mutlaka alanında uzman bir kişinin uygulamayı yapması gerekir. Vizon kirpikler kişinin kendi kirpiklerinin yaklaşık olarak 1 mm altına yapıştırılması gerekir. Eğer bu kurala dikkat edilirse herhangi bir sorun da yaşanmaz.

Pek çok kişinin aklında vizon kirpikler yüzünden kendi kirpiklerinde dökülme yaşanıp yaşanmayacağı sorusu mevcuttur. Vizon kirpik oldukça hafif ve yumuşak bir yapıya sahiptir. İşinin kendi kirpikleri üzerine ağırlık binmediği için kopma sorunu da yaşanmaz.

 

Vizon kirpik fiyatları ise uygulanan merkeze göre çeşitlilik göstermektedir. Kullanılan malzeme ve merkezdeki hizmet kalitesi başta olarak uygulamanın incelikleri ve protokolü gibi birçok unsur fiyat politikasını etkileyen sebeplerdendir.

 

Vizon kirpik İzmir denilince ilk karşımıza çıkan merkez Sade Derma Estetik. Sizler de Sade Derma Estetik Merkezi’nde alanında uzman kişilerden en güvenli ve konforlu şekilde istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

 
SIK SORULAN SORULAR

Kullanım tercihine göre değişir. Vizon daha sık uygulanır ve bu nedenle daha yoğun, gür kirpik görünümü verir. Kendi kirpiğimiz vizonda; 3lü 4lü hatta 5li vizonu taşır ama ipek kirpikte bu kadar fazla taşımaz.

İpek kirpikte bir kirpiğe en fazla 3lü kirpikler eklenir. Vizonda ise bu sayı 4-5-6-7 eklemeye kadar çıkabiliyor. İpek kirpik daha seyrek, daha doğal; vizon ise daha gür, daha dolgun ve daha maskaralı bir görünüm sağlar.

Kullanılan vizonlar çok hafif olduğundan ağırlık yapmaz ve kendi kirpiğimizi zedelemez, dökmez.

Kişinin kullanımına ve kirpik uzama süresine göre 1 ila 3 ay arasındadır kullanım süresi.

Vizon kirpik için, ara bakımlar en fazla 1 ay sürede gerçekleştirilmelidir.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma