Vizon Kirpik ile İpek Kirpik Farkları Nelerdir?
22 Temmuz

Vizon Kirpik ile İpek Kirpik Farkları Nelerdir?

Bir yüzün anlamlı ve çekici bir ifadeye sahip olmasındaki en önemli etkenlerden biri gözlerin sahip olduğu ifadedir. Gözler de kirpiklerin uzunluğu ve hacimli duruşu sayesinde daha derin bakışlara sahip olabilir. Bu etkileyici ifadeyi elde edebilmek için önceden kadınlar takma kirpik kullanmaktaydı. Ancak takma kirpik hem gözlere ağırlık bindiren hem de uygulaması oldukça zorlayıcı bir işlemdir. Takma kirpik uygulamasına alternatif olarak ipek kirpik ve vizon kirpik gibi yenilikçi, uygulaması kolay ve uzun süre dayanıklılığı olan güzellik uygulamaları geliştirilmiştir. 

İpek Kirpik Nedir?

Günümüzde oldukça popüler hale gelmiş olan güzellik uygulamalarından biri de ipek kirpik uygulamasıdır. İpekten üretilmiş kirpiklerin kişinin kendi sahip olduğu kirpik diplerine özel bir yapıştırıcı kullanılarak takılması sayesinde daha gür ve uzun kirpik görünümünün elde edilmesini sağlayan bir uygulamadır. Aşağıya doğru bakan, hacimsiz, seyrek kirpiklere sahip olan kişiler için hayat kurtarıcı niteliktedir. İpek kirpik sayesinde gözlere her gün göz makyajı yapmak ve rimel sürmek gibi zaman alıcı işlemler ortadan kalkar. 

İpekten üretilmiş olan yapay kirpikler doğal kirpiklerin arasında uyumlu bir görünüme sahip olur, rahatsız edici bir yapaylık bulunmaz. Takılan ipek kirpikler doğal kirpiklerde hasar oluşmasına neden olmaz. İpek kirpik taktırma işlemi mutlaka alanında uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Doğal kirpiklerin üzerine sürülen özel nitelikli yapıştırıcı alerjik tepkime görülmesi riskine karşı mutlaka derinin ufak bir kısmında önceden test edilmelidir. Eğer cilt alerjik bir tepki vermezse ipek kirpik uygulamasına başlamanın bir sakıncası bulunmaz. Bazı durumlarda hafif de olsa yapıştırıcı sebebiyle gözlerde yanma hissedilebilir. Bu yanma durumu geçicidir. 

İpek kirpik taktırma işlemi 1 veya 2 saat kadar sürebilir. Bu süre takılacak olan kirpiklerin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. 

İpek kirpik ne kadar süre kalır diye düşünüldüğünde yapılan işlemin kalıcılığının kişinin kullanımdaki özenine ve yapılan bakıma göre değişiklik gösterdiği söylenebilir. İpek kirpiklerin daha kalıcı olması için yaklaşık 3 haftalık aralıklarla bakım yaptırmada fayda bulunur. Bu şekilde düzenli bakımlar ve kopan kirpiklerin yerine yenisinin takılması sayesinde ipek kirpik kullanım süresi 6 aya kadar uzatılabilir. İpek kirpikler yaz ve kış olmak üzere her mevsimde kullanıma uygun bir güzellik ürünüdür. 

İpek Kirpik Taktırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Takılan ipek kirpiklerin uzun ömürlü olması ve güzelliğini koruması için dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir:
 

Vizon Kirpik Nedir?

Vizon kirpik ipek kirpikten sonra geliştirilmiş olan bir güzellik ürünüdür. Önceden takma kirpik veya ipek kirpik kullanılarak uzun ve dolgun kirpik görünümü elde edilmeye çalışılırdı. Ancak son zamanlarda vizon kirpik taktırmak daha çok tercih edilen bir güzellik uygulaması halini almıştır. Vizon kirpik için takma kirpiklerin 1 ay kadar kalıcı olan ve pratik bir şekilde kullanılabilen hali denilebilir. Vizon kirpik taktırmak suretiyle hem uzun ve gür hem de doğal görünümlü, etkileyici kirpikler elde edilebilir. Vizon kirpik sayesinde her gün göz makyajı yapmak, rimel ve eyeliner sürmek gibi zaman alıcı işlemlerin yapılmasına gerek kalmaz. Yazın deniz kenarında da rimel sürülmüş gibi uzun ve hacimli kirpiklere sahip olunur. Böylece suya dayanıklı rimel kullanımına da gerek kalmaz. Vizon kirpik özel bir yapıştırıcı kullanılarak kişinin kendi sahip olduğu kirpiklerin yaklaşık 2 mm dibine takılır. Bu işlem süresince kişi herhangi bir acı veya ağrı hissetmez. 

Vizon kirpikler sayesinde normalden 7 kat daha dolgun ve hacimli kirpikler elde edilebilir. Vizon kirpiklerin uzun ömürlü olması ve kopmaması için kullanım süresince özenli ve titiz davranmak gerekir. Kirpiklere makyaj temizleme jeli, sabun veya köpük temas ettirilmemelidir. Yağlı ve kremli makyaj temizleyiciler göz makyajı çıkarılırken kesinlikle kullanılmamalıdır. 

Vizon kirpik ne kadar süre kalır diye düşünüldüğünde kirpik ömrünün yaklaşık 21 günlük bir süreye sahip olduğu söylenebilir. Doğal kirpiklerin üzerine bitkisel ve göze zarar vermeyen yapıştırıcılar ile Vizon Kirpikler kendi kirpiklerimize tek tek eklendiği için kişinin kendi kirpikleri döküldükçe takılan vizon kirpiklerin de düştüğü görülür. 21 günlük vizon kirpik ömrü tamamlandıktan sonra dökülen parçalar yenilerek tekrar vizon kirpikler kullanılabilir.
 

İpek Kirpik İle Vizon Kirpiğin Farklı Olduğu Yönler Nelerdir?

Vizon kirpik İzmir denilince ilk akla gelen yerlerden biri Sade Derma Estetik’tir. Sade Derma Estetik Merkezi’nde alanında uzman ve güvenilir uzmanlardan hizmet alarak güvenle istediğiniz güzellik işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

 

SIK SORULAN SORULAR

Kullanım tercihine göre değişir. Vizon daha sık uygulanır ve bu nedenle daha yoğun, gür kirpik görünümü verir. Kendi kirpiğimiz vizonda; 3lü 4lü hatta 5li vizonu taşır ama ipek kirpikte bu kadar fazla taşımaz.

İpek kirpikte bir kirpiğe en fazla 3lü kirpikler eklenir. Vizonda ise bu sayı 4-5-6-7 eklemeye kadar çıkabiliyor. İpek kirpik daha seyrek, daha doğal; vizon ise daha gür, daha dolgun ve daha maskaralı bir görünüm sağlar.

Kullanılan vizonlar çok hafif olduğundan ağırlık yapmaz ve kendi kirpiğimizi zedelemez, dökmez.

Kişinin kullanımına ve kirpik uzama süresine göre 1 ila 3 ay arasındadır kullanım süresi.

Vizon kirpik için, ara bakımlar en fazla 1 ay sürede gerçekleştirilmelidir.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma