Vizon kirpik ya da ipek kirpik... İşte bütün mesele bu!
30 Temmuz

Vizon kirpik ya da ipek kirpik... İşte bütün mesele bu!

İpek kirpik hafif ve daha incedir. Takması da oldukça kolaydır. Zayıf ve ince kirpiklere sahipseniz, farklı uzunluklarda ve kıvrımlarda doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız tercih etmeniz gereken ipek kirpiktir.


Vizon kirpikler ise suya daha dayanıklıdır. Bukleler suya maruz kalsa bile bozulmaz; bukleler düzleşse bile inceliği sayesinde bir kirpik kıvırıcı yardımıyla eski haline geri getirilebilir. Sentetik kirpikler kadar parlak ve ışıl ışıl duracağından kuşkunuz olmasın. Sentetik kirpik, ipek kirpik ve vizon kirpik karşılaştırıldığında en dayanıklı olan şüphesiz ki vizon kirpiktir.  Mink tüyünün özelliklerini taklit ederek yapılan vizon kirpik, ipek kirpikten daha yumuşak ve daha incedir.

 

Nihayetinde kirpik üzerine uygulanan bir işlem olduğu için ne yazık ki hiç kirpiği olmayan birine bu uygulama yapılması mümkün değil. Bilhassa alerjik bir göze sahip birinin kesinlikle uzak durması gereken bir uygulama olduğunu söylemekte fayda görüyoruz.

 

Kirpik Bakımının İncelikleri


Sauna ve hamam gibi sıcak ve nemli ortamlarda bulunmamak gerekir. Elle ovuşturmamak hatta havlu ile yüzü silerken dahi çok dikkat etmek gerekli. Makyaj, mutlaka su bazlı ürünlerle temizlenmeli. Çünkü yağ bazlı ürünler, yapıştırıcıyı yumuşatır ve kirpiklerin erken dökülmesine sebep olur.

 

Elbette dökülenler ve uzayanlar olacaktır. Bu sebeple 20 günde bir bakım yapılmalı. Her 3 ayda bir tamamen çıkartılıp 3 haftalık bir ara verilmesi, gözün ve göz kapağının dinlendirilmesi için çok önemli. Kirpiğe bakım yapması ve sanki rimel sürmüş gibi  durması için de bu dinlenme aşamasında lifting uygulaması tam yerinde olacaktır.

 

Yapıştırıcının kirpik köküne gelmemesi ve dolayısıyla oksijenle temasının kesilmemesi dikkat edilmesi gereken bir diğer husus. Bu dikkatsizlik kirpiğin zamansız dökülmesine sebep olur. Çünkü fazla ve doğru temas etmemiş yapıştırıcı, kirpiğin taşıyabileceği bir ağırlık değildir.

 

Uzman bir el zaten kişinin kirpik yapısını doğru analiz edeceği için işlemi de doğru seçilmiş ürünlerle ve doğru bir yöntemle uygulayacaktır.

SIK SORULAN SORULAR

Kullanım tercihine göre değişir. Vizon daha sık uygulanır ve bu nedenle daha yoğun, gür kirpik görünümü verir. Kendi kirpiğimiz vizonda; 3lü 4lü hatta 5li vizonu taşır ama ipek kirpikte bu kadar fazla taşımaz.

İpek kirpikte bir kirpiğe en fazla 3lü kirpikler eklenir. Vizonda ise bu sayı 4-5-6-7 eklemeye kadar çıkabiliyor. İpek kirpik daha seyrek, daha doğal; vizon ise daha gür, daha dolgun ve daha maskaralı bir görünüm sağlar.

Kullanılan vizonlar çok hafif olduğundan ağırlık yapmaz ve kendi kirpiğimizi zedelemez, dökmez.

Kişinin kullanımına ve kirpik uzama süresine göre 1 ila 3 ay arasındadır kullanım süresi.

Vizon kirpik için, ara bakımlar en fazla 1 ay sürede gerçekleştirilmelidir.
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma