SONGÜL TORBAOĞLU, 3 AYDA 20 KİLO VERMENİN SIRRINI PAYLAŞTI
11 Ağustos


Clatuu Alfa 360

SONGÜL TORBAOĞLU, 3 AYDA 20 KİLO VERMENİN SIRRINI PAYLAŞTI

İzmir, Sade Derma Estetik Kurucu Songül Yıldırım Torbaoğlu zayıflama konusundaki başarılarının sırrını anlattı.

Torbaoğlu ‘’Kişilerin ruhsal motivasyonunu  baz alarak başlıyoruz programa. Kilo ya da tartı değil hedefimiz. Kişinin kendini mutlu hissetme hâlini ve giydiği kıyafette kendini su gibi hissetmesiyle ilgileniyoruz desek doğru olur.’’ Diyerek başlayıp şu şekilde devam etti:

Kilo yani rakamlar kişinin boyu kilosu yaşına göre değişebiliyorsa ilk kural sağlıklı olmasını sağlarken kişinin sevdiği şeyleri sağlıklı beslenmeye dönüştürerek kıyafetlerin içinde ve aynada mutlu olmasını sağladığımızda tartı üzerindeki rakamların pek önemi kalmıyor ve danışanlarımız kısa sürede kilo verdiklerini görünce inanamıyorlar. Basladığımız bir iş ya da girişim döneminde istikrar sağlarsak başarılı oluruz değil mi? O zaman biz size başarıya giden yolda istikrarlı olmayı hatırlatıyoruz. Unuttuğunuz gücün, unuttuğunuz o görüntünün nasıl olduğunu hatırlatıyoruz. Bu süreçte beslenmenizden, uykunuza, sosyal hayatınızdan, sporunuza kadar tüm gününüzü takibe alarak alışkanlarınızı en doğru şekilde değiştirerek uygulamanızı sağlıyoruz. Ayrıca  yüksek motivasyon çok önemli yaşam koçluğunun sihirli tarafı da bu! Sürdürülebilir programlarımızdaki istikrar için motivasyonunuzu sağlamak. Sürdürülebilir programlar diyorum çünkü kısa sürede yüksek oranda kilolar verilen şok diyetler değil sevdiğiniz lezzetlerle doğru beslenmeyi öğrenerek  3 Ayda 20 kilo vermek bu dönüşümün sırrı.

 

NEDEN KİLO ALDI ve NASIL KİLO VERME KARARI ALDI?

Uzun süreye yayılan ve her geçen gün katlanarak artan kilo alma durumu söz konusuydu Damla için. Hareketsiz kalan ve asla spor yapmayan bir bedene düzensiz beslenme ile yüklenen kilolar düşünün. GENELLİKLE KARŞILAŞTIĞIM TABLO GİBİ BEN HİÇBİR ŞEY YEMİYORUM AMA HER ŞEY BANA YARIYOR BEN ZATEN ONU SEVMEM BUNU SEVMEM diyerek saatlerce aç kalan sonrasında da düzensiz ve yanlış beslenme şekli ve bu durumda da kilo problemi ile karşılaşmak zaten kaçınılmazdı ama kendine itiraf etmiyordu.

Uzun saatler bilgisayar başında çalışmakla baş edemediği sırt-boyun ağrıları, ayakkabı giyerken bile zorlaşan nefes alma problemi, yavaşlayan günlük hareketler sonrasında değişime girmeye karar verdi ve başladık…

 

Damla hanım KİLO VERİRKEN GÜNLER NASIL GEÇTİ?

Asla diyet psikoloji oluşmadı bu da sürecin kolaylaşmasındaki en büyük etkendi.  Çünkü yasaklar değil esnekliklerin mümkün olduğu bir yaşama adım atıldı. Sevilen yemeklerle, dondurmayla, çikolatayla hatta tatlı krızlerımın kaybolduğu dolu dolu bir beslenme programı oluşturuldu. Amacımız yasaklarla kısa süreli aç kalınan diyet listeleri değil sürdürülebilir beslenme şekli ile sağlıklı yaşamı aktif hale getirmek. Yani asla çikolata yok asla ekmek yemek yok gibi klişe yasaklar olmadan gundelık hayatımızı cok degıstırmeden hangi besin hangi besinle bir arada tüketilmeli, ne zaman tüketilmeli, ne şekilde pişirilmeli bilgilerinin öğrenildiği bir zayıflama süreci oldu. Dediğim gibi süreç demek doğru değil sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşama adım attık. Bugün canım bunu yemek istiyorum denildiğinde menü değişikliğinin olduğu, dışarıda olacağım ne yiyebilirim denildiğinde ona göre menü seçtiğimiz günlerin olduğu. İstikrarla devam edilebilmesi için kısa ve uzun vadeli hedefler belirlendi. Güçlü motivasyonlarla yapabilme gücünü ortaya çıkarmasını sağladık ve keyifle hedefe doğru adım adım yürüdük.

 

SARKMALARI ÖNLEMEK İÇİN CİHAZLARDAN DESTEK ALINDI MI?

Sağlıklı ve doğru kilo veriminde sarkma gibi durumlar çok görülmese de biz koruma altına alarak hem süreci hızlandırmak hem de zayıflarken şekillenmek, sıkılaşmak için inanılmaz sonuçlara şahit olduğum cihazımız LPG ENDERMOLOGİE sistemi ile destek oluşturduk.

LPG tüm vücutta uygulanabilen mekanik masaj sistemiyle kolajen aktivasyonu sağlanarak cilt altından başlanarak vücut şekillendirme, sıkılaşma ve cilt yüzeyinde ise selülitsiz, pürüzsüz bir cilt oluşturulur.

Haftada 2 gün sadece 35dk zaman ayırarak tüm vücudunuzda masajla dinlenme sağlarken sıkılaşmanın konforunu yaşayacaksınız.

 

KİLO VERDİKTEN SONRA KORUMA PROGRAMINDA NELER VAR?

Koruma programı diye bir sistem veya düzen yok aslında. Çünkü yaşam şekliniz haline gelen sağlık, beslenme ve spor alışkanlıklarınız var. Neyi nasıl telafi edeceğinizi öğreniyorsunuz. Bu hamburgeri yedim ama nasıl yemeliyim? Nasıl sindiririm ve yakarım? Nasıl hızla ödem atarım? Et yediğim de nasıl sindiririm? Alkol aldım vücuttan hızla nasil atarım? dediğiniz her şeyi ögrendiğiniz de hayat o kadar kolay ki...
 

SONGÜL HANIMDAN KİLO VERİP HEM SAĞLIKLI KALMAK HEM DE GÜZELLEŞMEK İSTEYENLERE ÖNERİLER

Oil pulling dediğimiz bir sistem ile ağız içinden bağırsaklara kadar etki eden bir uygulamayı araştırıp uygulamalarını tavsiye ederim  hem ağız sağlığı hem de baş ağrısı yaşayanları buraya alayım…Enfeksiyonlar ve alerjileri temizlemesi  tokluk hissiyatı ise artılarından.. Yani farklı ama eski yöntemlerden kaçmadan gelin kendimizi şifalandıralım.

Beslenmenin sağlıktaki önemini taktiklerini ögrendikten sonra küçük bir tüyo da söyleyerebilirim ! Sağlık yaşam için 5000 adım, istediğiniz kiloya ulaşmak için 10.000 adım atarak ve bu adımların bir kısmını koşu ile birleştirdiğiniz kilo almamayı keşfetmiş oluyorsunuz. Spor yaparsam zaten zayıflarım diyenlere o motivasyon ben de saklı diyorum.

Son olarak kolajen üretimimiz için her sabah aç karnına veya yatmadan önce  1 kahve fincanı ilik suyu içine biraz limon ve karabiber ile kemik sağlığımızı destekleyebilir, ameliyat veya kaza sonrası yaralarının iyileşmesine yardımcı olabilir, Corona virüsünün yaygın olduğu şu günlerde bağışıklılığımızı güçlendirebiliriz, tırnaklar, saçlar ve selülitler için de müthiş faydalı.

 

Kaynak : www.guncelkadin.com.tr


Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma