KRONİK YORGUNLUK SENDROMU VE BESLENME
31 Ağustos

KRONİK YORGUNLUK SENDROMU VE BESLENME

Kronik yorgunluk sendromu (KYS), miyaljik ensefalopati anlamına gelen ME olarak da adlandırılır. Hem yetişkinleri hem de çocukları etkileyen KYS/ME ciddi bir durum olabilir. Ayrıca uzun vadede hastalık ve sakatlığa neden olabilir.

Belirtileri Nelerdir?

Yedikleriniz KYS/ME’ ye yardımcı olabilir mi?

Çeşitli sağlıklı besinler tüketmek sağlınız ve iyilik haliniz için çok önemlidir. Tek başına diyet, KYS/ME’ nin nedeni veya tedavisi olmasa da iyi dengelenmemiş bir diyet sağlığınızı riske atabilir.

KYS tıbbi olarak açıklanamayan bir hastalıktır ve KYS’de kanıtlanmamış birçok diyet ve ek tedavi iddiası vardır. Diyetinizde değişiklik yapıyorsanız diyetinizin sağlıklı ve beslenme açısından yeterli olmasına ve istenmeyen kilo kaybı / artışının olmamasına dikkat etmelisiniz. Diyetinizle ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız olduğunda diyetisyen ile görüşme sağlayınız.

 

 

Diyetisyen Mine Erkan

 
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma