Bu Sefer Başka Olacak
07 Kasım

Bu Sefer Başka Olacak

Biricik hisleri mühürlemenin tek yolu kelimeler. Olan bitene, yaşananlara ve yarım bırakılanlara, hatıralara ve unutulanlara dair inşa ettiğim bir fenere tırmanmış seyir defterimi kurcalıyorum.

Yaş 34. Şairin dediğine göre yolun yarısına 1 kaldı. Bense yolun yarısını, sonunu kestiremiyorum çünkü ölene kadar hayattayız! Ve hayat öğretinin ta kendisi. Belki şöyle tarif edersem daha Songülce olur; her şeye rağmen yaşamayı öğrendiğim dalgalı denizin, kalbimi bıraktığım uzak limanların, mücadeleyi öğrendiğim hırçın alaboraların, kendimi her defasında eşsiz hissettiren gün doğumlarının, beklemeyi ve sabretmeyi öğreten yunuslarla yüzmenin, sonsuzluğun olmadığını anlatan ufuk çizgilerinin tam ortasındayım...

 

Her ana her yaşa taşıyorum kendimi, düşüncelerimi... Her defasında da yeniden yıkıp kuruyorum onları. Öğrenilecek daha ne çok şey var! 7 Kasım 2021 işte bu da benim okuduğum, yazdığım ve ezbere bildiğim tek hayatın, kutlu günü.

 

Yaşın bize öğrettikleri var sanırız hep, halbuki yaşı nasıl yaşadığımızla alakalı seyir defterinin içeriği ve hayli  kabarık benimki de... Satır araları, hayatta herkes için baki kalacak olan tek şey ile; sevgiyle dolu. Defterimde yazdığına göre; her şeyden önce sevilmeyi değil de sevmeyi öğrenmenin verdiği güçle, göğüslemişim hayatımın geçen otuz üçüncü yılını. Ve görünen o ki; hayat, ben sevmeye başlayınca kendiliğinden çözülürmüş zamanın içinde. Bu yüzden çözülen her düğümün dolanan her açmazın, bugünümü, şimdimi daha da biricik kıldığını farkettiğim bir yaştayım diyebiliyorum kendime.

 

En önemlisi kendime katlanmayı öğreniyorum, yalnızlığımı da taşıyorum kucak kucak. Yalnız başıma bile neleri yapabileceğimin cesaretini hissediyorum en derinden.  Bazen ait olmanın çektiği sınırlara dayanıyor arzularım gelen cesaretle. Arzuların, isteklerin, hayallerin sınırı yoktur ya! Fakat o an fark ediyorum işte, karıştırdığım seyir defterinin tamamı benim zaten. Kısacası 33. limandan ayrılırken öğrendiğim son şey ; yaşadıklarıma ve öğrendiklerime aidiyetim olduğu. İçim huzurlu, üretken ve buraya kadar hikayem denizler altında yirmi bin fersah.

İşte bu yüzden daha derine dalmaya devam edeceğim, iç yolculuğumu anlatmaya, sevgimi bölüşmeye, kendimle alay edebilmemin verdiği barışıklık içinde olma haline, gitmenin kolay, kalmanın zor olduğu eşiklerimi aşmaya, kusursuzu aramayan, yalnızca var olmaya çalışan hayallerimi kurmaya, zarararının neresinden dönersem kar olan hatalarımla yüzleşmeye, bir ağacın kovuğuna sakladığım çocukluğumu, çocuksu yanımı yaşatmaya, hayatın göğüs kafesimi zorladığı, nefesimi kestiği anlarda sığındım duvarlarımı örmeye ve o duvarları yeşile boyamaya...

Bu mucizevi olduğu kadar büyük oranda benim mücadelem ile yaratılan bir varoluş meselesi işte.

İyi ki dediğim, şükrettiğim; bu yaşıma kadar her seferimde her koşulda benimle yola çıkan aileme, dümeni gözüm kapalı devredebildiğim eşime, aynı gemide yol almaktan gurur duyduğum dostlarıma ve her seferimi sabırla okuyup, bölüşebildiğim herkese teşekkürler. Bu eşsiz deneyimleri yaşamama vesile olan, hayatıma değen şifalı dokunuşlarıyla dünyaya bakışımı değiştiren, yoluma ışık olan kalbinizi bana açtığınız için minnettarım İyi ki gelmişim bu dünyaya dedirten herkese, size söz olsun; bu sefer de, bambaşka olacak!

 

Sevgiler

Songül Torbaoğlu

 

 
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma