Kalıcı Makyaj Kaş Tasarımı

Browlift Kaş Laminasyonu
Kaş Laminasyonu nedir?

Kaş Laminasyonu, Kaş Lifting veya Brow Lift olarak da bilinen bir kaş kaldırma uygulamasıdır. Yüz ifadesinde çok önemli bir rol oynayan kaşlarımıza daha gür ve daha canlı bir görünüm verir. Kaş Laminasyonu Microblading’e alternatif bir uygulamadır. Teknik olarak Kirpik Lifting’e benzeyen bir protokoldür.

 

Laminasyon nedir? 

Laminasyon kaşlara uygulanan bir katmanlandırma sürecidir. Kaşlarındaki seyreklikten, boşluklardan ve kaş tüylerinin inceliğinden memnuniyetsizlik yaşayan kişiler kaş laminasyonu uygulaması sayesinde daha gür ve daha canlı görünümlü kaşlara sahip olurlar. Kaş laminasyonu birkaç aşamada uygulanan özel serumlar ve keratinden oluşan bakım sayesinde gerçekleşir, kaş kılları kalınlaşır ve kaşlar dolgun bir görünüme kavuşur.

 

Kaş Laminasyonu yüze nasıl bir etki verir? 

Düşük ve aşağı doğru olan kaşlar, yüzün ifadesindeki enerjiyi düşürmektedir ve yüze negatif ve durgun bir ifade vermektedir. Kaş Laminasyonu, lifting etkisi sağlayarak, kaşları yukarı doğru şekillendirir ve bakışa ve yüze daha canlı ve pozitif bir ifade kazandırır. 

 

Kaş Laminasyonu uygulaması hangi aşamalardan oluşur?

Kaş Laminasyonu yani Brow Lift uygulaması temel olarak aşağıdaki aşamalardan oluşmaktadır:

  • Kaşlar kıl kalınlığı, seyrekliği ve şekli açısından analiz edilir. Kaş analizi önemli bir etaptır çünkü kaş laminasyonu solüsyonlarının bekleme süresi kılın yapısına göre belirlenir. 

  • Kişinin yüzünde oluşmasını istediği ifadeye göre kaşın hangi formda sabitleneceği uzman ile beraber belirlenir. 

  • Kaşlar yukarı doğru aynı yönde taranır, ardından yapıştırıcı bir solüsyon aracılığıyla kaşlar form verilerek sabitlenir.

  • Kaşların yukarı doğru şekil almasını sağlayacak solüsyon uygulanır. Bu aşamada bekleme süresi kaşın formuna ve kalınlığına göre değişmektedir.

  • Ardından kaşlara biçim açısından son halini kazandıracak sabitleme solüsyonu ile kaş laminasyonu işlemi tamamlanır. Kaş kıllarının aşağı uzamak yerine yukarı doğru çıkmaları sağlanmıştır. 

  • Kaş laminasyonu bakım yağları ve keratin bazlı serumlar ile desteklenir. 

  • Bu aşamalara kişinin talebine göre ve kaşlarda güneşten sararma, beyazlama ve seyrelme mevcutsa kaş boyama işlemi de eklenebilir. Kaşların boyanması kaş laminasyonunun görsel etkisini arttırır, kaşlarda daha gür bir görünüm elde edilir. Daha doğal ve yumuşak bir görünüm isteyenler için sadece kaş laminasyonu yeterli olacaktır.

 

Kaş Laminasyonu kalıcı bir işlem midir?

Kaş Laminasyonu kalıcı bir işlem değildir. Birinci uygulamanın etkisi kişiden kişiye cilt ve tüy özelliklerine göre değişmekle beraber etkisi 8 ile 10 hafta arasında sürmektedir. İkinci ve üçüncü uygulamalar ile kaşlarınızdaki lamine görünüm 12-14 haftaya kadar uzayabilir. İşlem tekrarlandıkça yeni kaşların çıktığı gözlemlenir, kaşlar gürleşir ve canlanır. 

 

Kaş Laminasyonu uygulaması sonrası neler yapılmalıdır?

Bu uygulama sonrasına kaşlara 24 saat su temas etmemelidir ve bakım ürünü uygulanmamalıdır. Kaşlar üzerinde işlem yapıldığı için bu bölgede hafif bir hassasiyet oluşabilir, bu hassasiyet normalde bir ya da iki saat içerisinde kaybolacaktır. Brow Lift'in etkisini, bu bölgeye waterproof ürün uygulamaktan kaçınarak ve kaşlarınızı her gün yukarı doğru tarayarak uzatabilirsiniz. 

 
Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma