Collagen Ip Protokolü Kimyasal Peeling

Pumpkin Peel
Pumpkin Peel

Balkabağı peeli son dönemlerin en çok tercih edilen ve popülerlik kazanan bakımlarından biri.
Tüm cilt tiplerinde uygulanabilen bakım içeriğindeki amino asitler alfa hidroksiasit ve enzimler cildin yenilenme hızını arttırarak daha genç görünmesini sağlıyor.

 

Pumpkin Peel Nedir? 

Sindirella Bakımı ya da Holywood Bakımı olarak da adlandırılan Balkabağı Bakımı organik bir güzellik bakımıdır. Tatlı balkabağının sağladığı doğal faydaları içeren Pumpkin Peel, cildi nemlendirme, cilt tonunu eşitleme ve cilt bariyerini tamir etme özellikleriyle öne çıkmaktadır. En hassas ciltlerde bile güvenle uygulanabilen bir protokoldür. 

 

Pumpkin Peel, eylül ayından sonra önerilen diğer cilt bakımlarından farklı olarak hem kış hem de yaz dönemlerinde uygulanabilen doğal bir cilt bakımıdır. Tatlı balkabağı özlerini içeren bu doğal bakım, A vitamini ve C vitamini açısından zengindir. Balkabağı Bakımı peeling, maske, cilt yenileyiciler ve vitamin serumlarıyla beraber uygulanmaktadır.

 

Pumpkin Peel’e Neden Holywood Bakımı Deniyor?

 

2020’lerin popüler cilt bakımı Pumpkin Peel’in etkisi uygulamadan sonra gözle net olarak görülebilmektedir: Cilt aydınlanır, parlaklık kazanır ve ışıldamaya başlar. Pumpkin Peel, sağladığı bu yoğun canlanmadan dolayı Holywood yıldızlarının yüzlerine atıfla Holywood Bakımı olarak da adlandırılmıştır. 


 

Pumpkin Peel Bakımı Neden Mevsim Geçişleri İçin Önerilir?

 

Kış sezonunda soğuk hava ciltte kuruma, çatlama ve pullanmalara sebep olmaktadır. Yazın ise deniz, tuzlu su, güneş ışınları ve sürekli terleme ciltte nem kaybı yaratmaktadır.

 

Pumpkin Peel cildi derinlemesine nemlendirir ve cilt bariyerini tamir eder. Böylece cilt güçlenir, elastikiyet kazanır, kolajen üretimi artar ve mevsim geçişleri için direnç kazanır. Balkabağı Bakımı’nın hem yaz hem kış yapılabilmesi cildin her mevsim korunmasını sağlar. 


 

Pumpkin Peel Yüz Bakımı’nın Cilde Faydaları Neler? 

 

Balkabağı cilde birçok fayda sağlayan zengin ve doğal bir bakımdır.

 

  • Cildi derin bir şekilde nemlendirir ve nem dengesini düzenler. 

Böylece kuruluk, pullanma, kızarıklık gibi şikayetleri giderir ve cildi yatıştırır.

  • Pigmentasyon ve lekeleri giderir ve cilt tonunu eşitler. Ayrıca cilde ışıltı ve parlaklık kazandırır.  

  • Akne ve sivilce oluşumunu engeller, akne protokollerine destek olur. 

  • Yaş almış ciltlere daha genç ve dolgun bir görünüm kazandıran, ince çizgilerin kaybolmasını sağlayan anti-age bir bakımdır.

  • Kılcal damarların görünümünü azaltır ve gözenekleri küçültür. 

  • Mevsim geçişlerinde cildi tazeler ve canlandırır.  

Balkabağı Bakımı Uygulaması Hangi Aşamaları İçermektedir? 

Balkabağı bakımı birbirini tamamlayan ve destekleyen farklı etaplardan oluşmaktadır. Bu aşamalar cilt temizliği, masaj, buhar banyosu, Pumpkin Peel, C vitamini serumu, maske ve güneş koruyucu uygulamalarını içerir. 

 

Pumpkin Peel’i Hangi Aralıklarla Uygulayabilirim? 

Pumpkin Peel uygulamasının sıklığı cilt türüne göre değişmektedir. Tek bir seans ya da her 2-3 ayda bir seans olarak uygulanabilir. Bir diğer opsiyon da mevsim geçişlerinde cildi tazelemek ve canlandırmak için kullanılmasıdır. 

 

Pumpkin Peel Uygulamasının Yan Etkisi Var Mıdır?

Pumpkin Peel ciltte kızarıklık ya da soyulmaya neden olmayan, tüm cilt tipleri ve her yaş grubu için uygun bir cilt bakımıdır. Pumpkin Peel sonrası cilde 24 saat su değdirilmemelidir ve 48 saat makyaj yapmamak gerekmektedir. A ve C vitaminine alerjisi olanlar doktorlarına danışmalıdır. Pumpkin Peel uygulanabilmesi için ciltte Roza (Gül Hastalığı) ve egzema olmaması gerekmektedir.

 Uzmana Danışın

İLETİŞİM

SADE DERMA ESTETİK

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 232 329 19 000 232 329 19 35

bilgi@dermaestetik.com.tr


SADE DERMA GÜZELLİK

Yalı Mh. İdil Biret Cad. No:3 Kat:2 35550 Karşıyaka/İZMİR

0 232 330 19 03

bilgi@dermaestetik.com.trBu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan, Çerez politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma